FOSA 2020

Uczestnicy FOSA 2020 pracowali w pięciu grupach warsztatowych, wśród których nazwy czterech odnosiły się do konkretnych bajek: PINOKIO, ALICJA, KSIĘŻYC, MACIUŚ/MAŁY KSIĄŻE oraz w GRUPIE TANECZNEJ. Każda z grup brała udział w warsztatach teatralnych, choreograficznych i wokalnych – zarówno takich prowadzonych pod kątem przygotowania konkretnych scen widowiska i wystąpienia na scenie podczas finału projektu, jak i rozwijających wyobraźnię, umiejętności artystyczne, umiejętności pracy w grupie oraz wrażliwość estetyczną. Zajęcia odbywały się w salach Stołecznego Centrum Edukacji Kulturalnej przy ulicy Jezuickiej 4 i w budynku Starej Prochowni SCEK przy ulicy Boleść 2.

W środę 19 lutego 2020 r. zrealizowano pierwszą próbę spektaklu w Centrum Konferencyjnym POLIN. Próby kontynuowano następnego dnia. Premierowe pokazy spektaklu, będące jednocześnie finałem akcji „Zima w Mieście, odbyły się  21 lutego 2020 r. o godz. 10:00 i 13:00. Łącznie spektakl obejrzało 900 widzów. Spektakl był wyjątkowy. Oprócz młodzieży biorącej udział w projekcie wystąpili w nim instruktorzy oraz goście – absolwenci minionych edycji.  Partnerami Stołecznego Centrum Edukacji Kulturalnej przy realizacji widowiska były Stołeczna Estrada.

Każdy z uczestników FOSA 2020 otrzymał z rąk Renaty Kaznowskiej, Wiceprezydent m.st. Warszawy, Joanny Gospodarczyk, Dyrektor Biura Edukacji m.st. Warszawy oraz Anny Michalak-Pawłowskiej, Pełnomocnika Prezydenta m. st. Warszawy ds. Edukacji Kulturalnej Indeks Qulturalny, który jest dokumentem potwierdzającym aktywność ucznia w pozaszkolnych zorganizowanych formach aktywności kulturalnych.

FOSA 2020 odbyła się w roku, w którym SCEK obchodził swoje 30 urodziny.


“Akademia Marzeń” 

Otworzyliśmy zaczarowaną Akademię, w której nie tylko spełniają się marzenia i odlotowe pomysły. Jej drzwi prowadziły do wielu światów znanych z literatury i opowieści naszych rodziców i dziadków. Dzięki niej odbyliśmy podróż do Krainy Czarów, Krainy Zabawek, polecieliśmy w Kosmos w poszukiwaniu tajemniczych planet. Spotkaliśmy bohaterów znanych opowieści: Alicję, Białego Królika, Pinokia, Małego Księcia, a nawet Jacka i Placka, którzy kolejny raz chcieli ukraść Księżyc. Czy im się to udało?

To była dla naszych młodych widzów podróż atrakcyjna i edukacyjna, dla nas, organizatorów, trochę sentymentalna. Powróciliśmy do historii, które towarzyszyły nam przez ostatnich 18 lat projektu FOSA. Opowiedziane przez naszych młodych wykonawców z nową energią otworzyły „Akademię Marzeń” na nowe, kolejne wyzwania artystyczne i kolejne Fazy Odkrywania Siebie Artystycznie.

 

Scenariusz i reżyseria
Cezary Domagała
Warsztaty aktorskie i współpraca przy realizacji scenicznej
Tomasz Daszczuk,
Edyta Ganc,
Łukasz Krawczyński,
Zuzanna Zazulin
Muzyka i kierownictwo muzyczne
Tomasz Bajerski
Warsztaty muzyczne i współpraca przy realizacji scenicznej
Elżbieta Siczek,
Joanna Krejzler,
Katarzyna Andruszko,
Marcin Piękos
Choreografia
Marta Domagała-Witkowska
Wykonanie kostiumów teatralnych
Ewa Łaniecka,
Dorota Wielkosielec-Ciapało,
Joanna Łabędzka,
Joanna Piątek,
Małgorzata Wojtyla
Scenografia i kostiumy
Ewa Łaniecka
Realizacja nagrań i mastering
Barłomiej Piasecki STUDIO ART CAFE
Animacja i realizacja obrazu
Dawid Kozłowski
Realizacja dźwięku
Tomasz Nowak
Koordynator projektu
Martyna Skrednów
Realizacja światła
Monika Sidor
Przygotowanie solistów
Tomasz Bajerski,
Urszula Napiórkowska
Biuro organizacyjne FOSA
Magdalena Kostrzewa,
Agata Szocińska – Oleksiak,
Barbara Wajer
Asystenci choreografa
Milena Maciejewska,
Klaudia Biderman,
Bartosz Goździkowski
Wolontariusze
Daniel Stępniak,
Marta Wilczek,
Dominika Jobczyk,
Ewelina Szczotka

 

plakat - Akademia Marzeń finał FOSA 2020