FOSA 2012

16 stycznia 2012 – 27 stycznia 2012 roku

Od 16 stycznia 2012 r. odbywały się w Stołecznym Centrum Edukacji Kulturalnej interdyscyplinarne warsztaty FOSA 2012. Przez dwa tygodnie warsztatów setka młodych uczestników pracowała w pięciu grupach, doskonaląc swoje umiejętności aktorskie, wokalne i taneczne. Zajęcia prowadzone przez grupę fantastycznych instruktorów były dla wszystkich dużym wyzwaniem, ale także świetną zabawą. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za ciężką pracę i pozytywną energię, która sprawia, że te dwa zimowe tygodnie stają się najgorętszym okresem roku.

Warsztaty odbywały się w Stołecznym Centrum Edukacji Kulturalnej, przy ul. Jezuickiej 4 oraz w Starej Prochowni SCEK, przy ul. Boleść 2. Uczestnictwo w warsztatach sfinansowało Miasto Stołeczne Warszawa.

Zwieńczeniem projektu był widowiskowy spektakl muzyczny “Rebella”, zaprezentowany w Sali Kongresowej dla 2500 widzów, uczestników akcji “Zima w Mieście”. 27 stycznia stu młodych wykonawców opowiedziało historię o wspaniałym świecie, który nie może zniknąć z naszego życia. Forma musicalu pozwoliła uczestnikom zaprezentować umiejętności aktorskie, wokalne i taneczne, a widzom zapewniła niezapomniane wrażenia.

“Rebella”

Premiera musicalu: 27 stycznia 2012, godzina 13.00, Sala Kongresowa PKiN

  • Scenariusz i reżyseria: Cezary Domagała (na podstawie spektaklu Teatru „Rampa” na Targówku „W POGONI ZA BAJKĄ” Moniki Muskały i Janusza Margańskiego, z muzyką Piotra Rubika)
  • Ilustracje: Paulina Mager
  • Animacja: Dawid Kozłowski
  • Scenografia: Ewa Łaniecka
  • Kostiumy: Gabryella Miłowska-Moląg\
  • Choreografia: Marta Domagała
  • Kierownictwo muzyczne: Urszula Napiórkowska i Elżbieta Siczek
  • Warsztaty muzyczne oraz współpraca artystyczna przy realizacji scenicznej: Anna Bajak, Elżbieta Siczek i Przemysław Zalewski
  • Warsztaty aktorskie oraz współpraca artystyczna przy realizacji scenicznej: Hanna Chojnacka-Gościniak, Bożena Robakowska-Domagała i Tomasz Daszczuk
  • Wykonawcy: uczestnicy warsztatów artystycznych FOSA 2012 w Stołecznym Centrum Edukacji Kulturalnej

Bohaterką widowiska jest zbuntowana nastolatka o imieniu Rebella, poszukująca swojego miejsca we współczesnym, zdominowanym przez komputery świecie. Okoliczności zmuszają ją do wejścia w rzeczywistość, której do tej pory nie znała: świat opowieści, bajek, legend, bohaterów literackich i przedziwnych historii. Świat zapomniany i nadal zapominany, bo rzadko odwiedzany przez dzieci, młodzież i dorosłych. Jak zakończy się ta podróż, pełna nieoczekiwanych przygód…?

FOSA 2012 w mediach:

FOSA 2012 – Reaktywacja

3 czerwca 2012 r., o godzinie 18.00, w Łazienkach Królewskich zaprezentowany został spektakl “Rebella”. Muzyczne widowisko, przygotowane w ramach Feryjnych Otwartych Spotkań Artystycznych 2012, było zwieńczeniem II edycji Warszawskiego Festiwalu Edukacji Kulturalnej i specjalną atrakcją imprezy “Warszawa Dzieciom”.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za aktywny udział, wytrwałość, pracę, cierpliwość i świetną zabawę. Dostarczyliście nam wiele radości. Stołecznej Estradzie i Miastu Stołecznemu Warszawa dziękujemy za zaangażowanie w reaktywację przedstawienia. Cieszmy się, że widzowie, niezrażeni niekorzystnymi prognozami pogody, przybyli tak licznie do Teatru na Wyspie i wspólnie z nami uczynili ten dzień wyjątkowo bajkowym.

Partnerzy projektu:


                                             
 

Materiał video:


Do pobrania:

Program spektaklu “Rebella”

Plakat spektaklu

Informacja o projekcie