Laboratorium fotoreportażu Edyta Ganc

Laboratorium Fotoreportażu

czwartek, godz. 17.30-19.45
Piwnice Staromiejskie, ul. Jezuicka 4 (wejście od ulicy Brzozowej)

wiek uczestników: 13-19 lat

Trwają zapisy na cykl styczeń-marzeń
Pierwsze zajęcia – 13 stycznia 2022

Podczas zajęć uczestnicy i uczestniczki zapoznają się z założeniami fotografii dokumentalnej, fotoreportażu, street photo i długoterminowych projektów fotograficznych. Zajęcia będą składały się z części teoretycznej (historia, założenia, nurty, kierunki), jak i praktycznej (realizacja autorskich materiałów). W trakcie wspólnych poszukiwań będziemy dążyć do odkrycia własnych tematów fotograficznych oraz wypracowania autorskiej estetyki. Młodzież będzie realizować cykle fotograficzne odnoszące się do tematu przewodniego danego cyklu spotkań.

W Laboratorium Fotoreportażu będą realizowane 3-miesięczne projekty tematyczne. Finałem całorocznego cyklu spotkań będzie wystawa fotograficzna prac wykonanych podczas zajęć.

Tematy poszczególnych laboratoriów:

 • wrzesień-grudzień
  Miejskie opowieści: ukryte historie Warszawy

Podczas warsztatów będziemy poszukiwać tematów związanych z Warszawą. Wspólnie przyjrzymy się stolicy. Miejsca, mieszkańcy i ich historie staną się inspiracją do budowania opowieści wizualnych.

Zapisy: formularz zgłoszeniowy.

 • styczeń-marzec
  Opowieści domowe: historie są tuż obok
  (zajęcia rozpoczną się 13 stycznia)

Podczas warsztatów “Opowieści domowe: historie są tuż obok” przyjrzymy się osobom i historiom, które są tuż obok nas.  Będziemy tworzyć autorskie “opowieści domowe”. Tematy, bohaterowie oraz ich historie mogą dotyczyć rodziny, znajomych, czy też najbliższego otoczenia. Opowieści mogą dotyczyć pozornie błahych, codziennych spraw. Sytuacja pandemiczna paradoksalnie sprzyja takim właśnie poszukiwaniom.  Opowieści fotograficzne są tuż obok nas! 

 • kwiecień-czerwiec
  Energia ulicy: w poszukiwaniu obrazów

Podczas cyklu spotkań poznamy street photo i jego założenia. Sprawdzimy jak warszawska ulica działa na nas wizualnie. Jakie obrazy są w niej ukryte, jak możemy je uchwycić? I w końcu: czy da się opowiedzieć historię jednym zdjęciem?

 

Na każdy cykl zajęć obowiązywać będą oddzielne zapisy.

Uczestnicy i uczestniczki warsztatów korzystają z własnego sprzętu fotograficznego: mogą to być proste aparaty cyfrowe, jak również telefony komórkowe.

Zapisy: formularz zgłoszeniowy.

Do pobrania: KARTA UCZESTNIKA ZAJĘĆ EDUKACYJNYCH W SCEK (kliknij tutaj)

 

(Zajęcia finansowane są przez Miasto Stołeczne Warszawa)

 

Prowadzący

Edyta Ganc

Teatrolog, instruktor teatralny, trener kreatywności. Absolwentka Teatrologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, Camerimage Film School oraz Studia Teatralnego "Hyde Park". Ukończyła też Akademię Fotografii na kierunku Fotoreportaż.  Prowadzi warsztaty teatralne i fotograficzne, treningi kreatywności oraz szkolenia fabularne. Pracuje również jako psychoterapeutka w nurcie psychologii procesu. Reżyserka spektakli offowych i współzałożycielka stowarzyszenia Spółdzielnia Dokumentalna. Kontakt: eganc@scek.pl