Mikro-fonia Joanna Krejzler

Warsztaty odbywają się trybem roku szkolnego.
Zapraszamy do zapisów. Szczegóły rekrutacji na warsztaty

Możliwość konsultacji telefonicznej lub osobistej w siedzibie SCEK: środa godz. 13.00-14.00.

Numer telefonu do pokoju nauczycielskiego: 22 277 06 13

 

 

Warsztaty muzyczne MIKRO-FONIA

piątek: 16.30-18.30

 

Scena Muzyczna SCEK, ul. Jezuicka 4

wiek uczestników: 13-19 lat

 

„Mikro-fonia” to zajęcia przeznaczone dla młodzieży w wieku 13-19 lat, pragnącej rozwijać swoją pasję do śpiewania i/lub wiążą z nim swoją przyszłość. W ramach zajęć uczestnicy będą mieli możliwość zarówno poszerzenia swoich umiejętności z zakresu emisji głosu, jak i zapoznania się z tajnikami pracy przed mikrofonem i procesem nagrania. Zagadnieniami poruszanymi na warsztatach będą:
• prawidłowy oddech
• świadome wykorzystywanie różnych rejestrów w śpiewie
• pokonywanie dyskomfortu związanego z różnicą między subiektywnym a obiektywnym („zewnętrznym”) brzmieniem swojego głosu
• rola dykcji w procesie nagrywania wokalu
• umiejętność synchronicznego śpiewania
Warsztaty będą prowadzone w grupie do 12 osób, przy czym każdy z uczestników będzie miał w trakcje zajęć czas na indywidualną pracę przy mikrofonie. Stanowi to unikalną wartość, ponieważ umożliwia zarówno zapoznanie się ze informacjami zwrotnymi od instruktorki, jak i wyciąganie własnych wniosków na podstawie nagrań (zarówno własnych, jak i kolegów).
W czasie trwania warsztatów każdy z uczestników będzie miał możliwość nagrania wybranego przez siebie utworu solowego. Jako podsumowanie zajęć będzie też nagrany jeden lub dwa utwory, które zostaną wykonane wspólnie przez wszystkich uczestników.

(Zajęcia finansowane są przez Miasto Stołeczne Warszawa)

Będziemy wdzięczni za podzielenie się z nami Waszymi przemyśleniami, dotyczącymi oferty zajęć dla uczestników indywidualnych, dlatego prosimy o wypełnienie krótkiej ankiety. Jest ona jednocześnie podsumowaniem dotychczasowych warsztatów. Dziękujemy!

ANKIETA

 

Prowadzący

Joanna Krejzler

Dyrygentka chóralna, trenerka wokalna, oboistka i pedagog. Ukończyła Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina na wydziale Dyrygentury Chóralnej w klasie prof. Ryszarda Zimaka. Studiowała również grę na oboju na Wydziale Instrumentalno-Pedagogicznym UMFC w Białymstoku w klasie prof. Sylwestra Soboli. Od roku 2020 wraz ze swoimi zespołami intensywnie angażuje się w produkcję projektów multiscreenowych, które cieszą się zainteresowaniem na serwisie YouTube – najpopularniejszy z filmów, „Polka Ewy”, ma już ponad 650 tysięcy wyświetleń. Stale rozwijając swoje kompetencje, w roku 2021 ukończyła organizowany przez Matteo Mazzucę kurs „Professional Vocal Coaching” poświęcony technice Mix . Od tego czasu prowadzi indywidualne lekcje śpiewu, a swoich uczniów również angażuje w liczne projekty online. Kontakt: jkrejzler@eduwarszawa.plporanki.scek@eduwarszawa.pl Termin konsultacji: środa godz. 13.00-14.00