Mikro-fonia Joanna Krejzler

Warsztaty odbywają się trybem roku szkolnego.
Zapraszamy do zapisów. Szczegóły rekrutacji na warsztaty

Możliwość konsultacji telefonicznej lub osobistej w siedzibie SCEK: środa godz. 13.00-14.00.
Numer telefonu do Starej Prochowni: 22 635 89 64

 

Warsztaty muzyczne MIKRO-FONIA

piątek: 16.30-19.30

 

Scena Muzyczna SCEK, ul. Jezuicka 4

wiek uczestników: 13-19 lat

„Mikro-fonia” to zajęcia przeznaczone dla młodzieży w wieku 13-19 lat, która pragnie rozwijać swoją pasję do śpiewania lub wiąże ze śpiewaniem swoją przyszłość. W ramach zajęć uczestnicy będą mieli możliwość nie tylko poszerzenia swoich umiejętności z zakresu emisji głosu, ale przede wszystkim zapoznania się z tajnikami pracy przed mikrofonem i z procesem nagrania.

Zagadnieniami poruszanymi na warsztatach będą:
• prawidłowy oddech
• świadome wykorzystywanie różnych rejestrów w śpiewie
• pokonywanie dyskomfortu związanego z różnicą między subiektywnym a obiektywnym („zewnętrznym”) brzmieniem swojego głosu
• rola dykcji w procesie nagrywania wokalu
• umiejętność synchronicznego śpiewania

Warsztaty będą prowadzone w grupie 12 osób, przy czym każdy z uczestników będzie miał w trakcje zajęć czas na indywidualną pracę przy mikrofonie. Stanowi to unikalną wartość, ponieważ umożliwia zarówno zapoznanie się z informacjami zwrotnymi od instruktorki, jak i wyciąganie własnych wniosków na podstawie nagrań (zarówno własnych, jak i kolegów).

W czasie trwania warsztatów każdy z uczestników będzie miał możliwość nagrania wybranego przez siebie utworu solowego. Jako podsumowanie zajęć będzie też nagrany jeden lub dwa utwory, które zostaną wykonane wspólnie przez wszystkich uczestników.

(Zajęcia finansowane są przez Miasto Stołeczne Warszawa)

Będziemy wdzięczni za podzielenie się z nami Waszymi przemyśleniami, dotyczącymi oferty zajęć dla uczestników indywidualnych, dlatego prosimy o wypełnienie krótkiej ankiety. Jest ona jednocześnie podsumowaniem dotychczasowych warsztatów. Dziękujemy!

ANKIETA

 

Prowadzący

Joanna Krejzler

Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie (kierunek Dyrygentura Chóralna) oraz Wydziału Pedagogiki na Uniwersytecie Warszawskim. Artysta muzyk. Dyrygentka Warszawskiego Chóru Żeńskiego HARFA oraz zespołu wokalnego Canta Rhei. Autorka licznych projektów "multiscreenowych" w/w zespołów. Kontakt: jkrejzler@eduwarszawa.plporanki.scek@eduwarszawa.pl Termin konsultacji: środa godz. 13.00-14.00