Inspiratornia teatralna

„Inspiratornia Teatralna” to propozycja cyklicznych, porannych  warsztatów dla szkół, podczas których grupy będą mogły pracować nad własnymi, autorskimi formami scenicznymi. Zajęcia będą odbywać się cyklicznie – regularnie, przynajmniej 1 raz w miesiącu dla danej grupy, w formule całorocznej od października do czerwca. W ten sposób grupa ma możliwość wejść w cykl twórczej pracy, której celem jest autorska prezentacja teatralna. W trakcie warsztatów będą wykorzystywane różnorodne techniki, m.in.: dramowe, aktorskie, improwizacyjne i dokumentalne. Program danego cyklu będzie dostosowywany do specyfiki i poziomu zaawansowania grupy, jak również do planów i pomysłów scenicznych nauczyciela, bądź opiekuna grupy. Celem nadrzędnym działań będzie wdrożenie pomysłu scenicznego, w tym ukazanie różnorodności narzędzi i form teatralnych. Celem spotkań będzie wykreowanie wspólnie z grupą form teatralnych, które cechują się nowatorstwem, autentycznością i świeżością spojrzenia.

W ramach „Inspiratorni Teatralnej” możliwe też są konsultacje już przygotowanych form teatralnych.

Warsztat prowadzi: Edyta Ganc
Dla kogo?: szkoła podstawowa od klasy III, szkoły średnie
Informacje i zapisy na zajęcia: eganc@scek.pl
Terminy spotkań: poniedziałek, godz. 9:30-12:30; wtorek, godz. 9:30-12:30
Liczebność grupy: do 25 osób
Miejsce: SCEK, ul. Jezuicka 4, s. 303

Szanowni Państwo, będziemy wdzięczni za podzielenie się z nami Waszymi przemyśleniami, dotyczącymi oferty zajęć dla grup zorganizowanych w SCEK, dlatego prosimy o wypełnienie krótkiej ankiety. Jest ona jednocześnie podsumowaniem dotychczasowych warsztatów. Dziękujemy!

ANKIETA

.

Prowadzący

Edyta Ganc

Teatrolog, instruktor teatralny, trener kreatywności. Absolwentka Teatrologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, Camerimage Film School oraz Studia Teatralnego "Hyde Park". Ukończyła też Akademię Fotografii na kierunku Fotoreportaż.  Prowadzi warsztaty teatralne i fotograficzne, treningi kreatywności oraz szkolenia fabularne. Pracuje również jako psychoterapeutka w nurcie psychologii procesu. Reżyserka spektakli offowych i współzałożycielka stowarzyszenia Spółdzielnia Dokumentalna. Kontakt: eganc@scek.pl