Inspiratornia teatralna

Możliwość konsultacji telefonicznej lub osobistej w siedzibie SCEK: środa godz. 8.30-9.30
Numer telefonu do pokoju nauczycielskiego: 22 277 06 13

„Inspiratornia Teatralna” to propozycja cyklicznych, porannych warsztatów dla szkół, podczas których grupy będą mogły pracować nad własnymi, autorskimi formami scenicznymi.
Zajęcia będą odbywać się cyklicznie – regularnie, przynajmniej 1 raz w miesiącu dla danej grupy, w formule całorocznej od października do czerwca.
W ten sposób grupa ma możliwość wejść w cykl twórczej pracy, której celem jest autorska prezentacja teatralna.

W trakcie warsztatów będą wykorzystywane różnorodne techniki, m.in.: dramowe, aktorskie, improwizacyjne i dokumentalne. Program danego cyklu będzie dostosowywany do specyfiki i poziomu zaawansowania grupy, jak również do planów i pomysłów scenicznych nauczyciela bądź opiekuna grupy.

Celem nadrzędnym działań będzie wdrożenie pomysłu scenicznego, w tym ukazanie różnorodności narzędzi i form teatralnych. Celem spotkań będzie wykreowanie wspólnie z grupą form teatralnych, które cechują się nowatorstwem, autentycznością i świeżością spojrzenia.

W ramach „Inspiratorni Teatralnej” możliwe też są konsultacje już przygotowanych form teatralnych.

 

Warsztat prowadzi: Edyta Ganc
Dla kogo?: szkoła podstawowa od klasy III, szkoły średnie
Informacje i zapisy na zajęcia: eganc@eduwarszawa.pl
Terminy spotkań: poniedziałek, godz. 9:30-12:30; środa, godz. 9:30-12:30; piątek, godz. 9:30-12:30
Liczebność grupy: do 25 osób
Miejsce: SCEK, ul. Jezuicka 4, s. 303

Szanowni Państwo, będziemy wdzięczni za podzielenie się z nami Waszymi przemyśleniami, dotyczącymi oferty zajęć dla grup zorganizowanych w SCEK, dlatego prosimy o wypełnienie krótkiej ankiety. Jest ona jednocześnie podsumowaniem dotychczasowych warsztatów. Dziękujemy!

ANKIETA

Prowadzący

Edyta Ganc

Teatrolog, instruktor teatralny, trener kreatywności. Absolwentka Teatrologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, Camerimage Film School oraz Studia Teatralnego "Hyde Park". Ukończyła też Akademię Fotografii na kierunku Fotoreportaż.  Prowadzi warsztaty teatralne i fotograficzne, treningi kreatywności oraz szkolenia fabularne. Pracuje również jako psychoterapeutka w nurcie psychologii procesu. Reżyserka spektakli offowych i współzałożycielka stowarzyszenia Spółdzielnia Dokumentalna. Kontakt: eganc@eduwarszawa.pl Termin konsultacji: środa godz. 8.30 -9.30