Performatywne warsztaty dla młodzieży „Port Prochownia” realizowane przy współpracy z Wydziałem Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie
Czas trwania projektu: 26 sierpnia -30 września 2017
Młodzież zaplanowała i zrealizowała interwencję w przestrzeń publiczną poprzez stworzenie instalacji artystycznych i zakomponowanie ich w formie wystawy plenerowej. Wernisaż wystawy plenerowej poprzedził zaplanowany i wyreżyserowany przez młodzież happening. Wystawę, która z każdym kolejnym wydarzeniem realizowanym w ramach projektu, była wzbogacana o nowe instalacje i eksponaty obejrzało łącznie około 800 odbiorców (warszawiacy, turyści z całego świata). W ramach całego projektu „Port Prochownia” odbył się także plener malarski inspirowany tematyką Wiślaną. Zgodnie z założeniami zaprojektowano, zbudowano i uruchomiono bibliotekę plenerową, która do dzisiaj jest żywą, aktywną wymienialnią książek, dostępną dla wszystkich mieszkańców miasta. Mieści się ona na terenie Amfiteatru Starej Prochowni SCEK. O otwarciu biblioteki było głośno w całej Warszawie, dzięki udziałowi w porannej audycji kulturalnej Radio Trójka. Na uroczystym przecięciu wstęgi pojawili się nawet mieszkańcy Ursynowa i Białołęki.
Wieczorny koncert uczestników zajęć muzycznych SCEK, poświecony twórczości Boba Dylana, spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem i był szeroko komentowany jako jedno z ciekawszych wrześniowych wydarzeń na szlaku kulturalnych wydarzeń w stolicy.
Dodatkowo w ciągu czterech dni uczniowie 3 klas licealnych wraz z nauczycielami pod okiem pedagoga SCEK wzięła udział w interdyscyplinarnych spotkaniach w plenerze, realizując materiały fotodokumentalne w wybranych lokalizacjach w ramach warsztatów „Wisła Faces”.