Scena Młodych jest realizowanym od kilku lat cyklem, umożliwiającym szkolnym grupom teatralnym wystawienie przygotowanego spektaklu na scenie Starej Prochowni SCEK. Przed występem zespół ma możliwość odbycia konsultacji z koordynatorką cyklu (poprawki reżyserskie, konsultacje aktorskie itp.).
Scena Młodych to projekt przeznaczony dla dziecięcych i młodzieżowych grup teatralnych, pracujących w szkołach i domach kultury. W ramach projektu można odbyć próbę generalną i zagrać spektakl na scenie Starej Prochowni SCEK.
Koordynatorka cyklu Bożena Robakowska służy swoim wieloletnim doświadczeniem i wsparciem. A dla zainteresowanych grup przeprowadzi również warsztaty aktorskie i reżyserskie czy też konsultacje dotyczące pomysłów na spektakl.
Scena Młodych to znakomita forma kontaktu z publicznością, a dla młodych aktorów i aktorek szansa na zagranie w przestrzeni teatralnej.
- Cykl Scena Młodych odbywa się w poniedziałki (15.00-20.00) w Starej Prochowni SCEK (ul. Boleść 2).
- Informacja o wolnych terminach dostępna w formularzu zgłoszenia.
- Grupa może zarezerwować maksymalnie 2 terminy w jednym semestrze.
- Udział w projekcie jest bezpłatny zarówno dla grup występujących na scenie, jak i dla publiczności (spektakle wystawiane w ramach cyklu “Scena Młodych” nie są biletowane).
- Spektakle odbywają się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa obowiązujących w danych momencie.
- Na każdy ze spektakli obowiązuje rezerwacja miejsc lub imienna lista gości.
- W związku z zaostrzeniem przepisów przeciwpożarowych obowiązuje całkowity zakaz używania ognia i dymu podczas spektakli prezentowanych na scenie Starej Prochowni SCEK oraz pozostałych scenach Stołecznego Centrum Edukacji Kulturalnych.
- Scena Młodych to projekt edukacyjny.
- Występujący odpowiadają za prawa autorskie utworów znajdujących się w scenariuszach swoich wystąpień, które prezentują na w ramach Sceny Młodych.
Scena w Starej Prochowni SCEK jest kwadratem o długości boków 8,5 metra. Po zamontowaniu horyzontu jej głębokość zmniejsza się do 7,3 metra. Jej wysokość to 4,2 metra.
Kontakt:
W razie pytań lub wątpliwości, prosimy o kontakt z koordynatorką projektu – Zofią Kowalczyk, pod numerem: 22 277 06 12 lub drogą elektroniczną, na adres: zofiakowalczyk@eduwarszawa.pl
Prowadzący
Bożena Robakowska
Do pobrania