Scena Młodych

Scena Młodych jest realizowanym od kilku lat cyklem, umożliwiającym szkolnym grupom teatralnym wystawienie przygotowanego spektaklu na scenie Starej Prochowni SCEK. Przed występem zespół ma możliwość odbycia konsultacji z koordynatorką cyklu (poprawki reżyserskie, konsultacje aktorskie itp.).

Scena Młodych to projekt przeznaczony dla dziecięcych i młodzieżowych grup teatralnych, pracujących w szkołach i domach kultury. W ramach projektu można odbyć próbę generalną i zagrać spektakl na scenie Starej Prochowni SCEK.
Koordynatorka cyklu Bożena Robakowska służy swoim wieloletnim doświadczeniem i wsparciem. A dla zainteresowanych grup przeprowadzi również warsztaty aktorskie i reżyserskie czy też konsultacje dotyczące pomysłów na spektakl.
Scena Młodych to znakomita forma kontaktu z publicznością, a dla młodych aktorów i aktorek szansa na zagranie w przestrzeni teatralnej.

  1. Cykl Scena Młodych odbywa się we wtorki (15.00-20.00) w Starej Prochowni SCEK (ul. Boleść 2).
  2. Informacja o wolnych terminach dostępna w formularzu zgłoszenia.
  3. Grupa może zarezerwować maksymalnie 2 terminy w jednym semestrze.
  4. Udział w projekcie jest bezpłatny zarówno dla grup występujących na scenie, jak i dla publiczności (spektakle wystawiane w ramach cyklu “Scena Młodych” nie są biletowane).
  5. Spektakle odbywają się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa obowiązujących w danych momencie.
  6. Na każdy ze spektakli obowiązuje rezerwacja miejsc lub imienna lista gości.
  7. W związku z zaostrzeniem przepisów przeciwpożarowych obowiązuje całkowity zakaz używania ognia i dymu podczas spektakli prezentowanych na scenie Starej Prochowni SCEK oraz pozostałych scenach Stołecznego Centrum Edukacji Kulturalnych.

Kontakt:
Zainteresowane zespoły proszone są o przesłanie formularza zgłoszeniowego (link do zapisów tutaj).

W razie pytań lub wątpliwości, prosimy o kontakt z Działem Organizacji SCEK, pod numerem: 22 277 06 18 lub drogą elektroniczną, na adres: scek@eduwarszawa.pl

Prowadzący

Bożena Robakowska

Aktorka, nauczyciel SCEK. Równolegle z zawodem aktorskim zajmuję się edukacją teatralną w SCEK. Wieloletnie doświadczenie, miłość do młodzieży oraz ogromna pasja pozwalają mi osiągać spektakularne sukcesy. Wielu moich uczniów spełnia swoje marzenia i dostaje się na studia aktorskie i wokalno-aktorskie i zasila poczet aktorów polskich, z czego jestem ogromnie dumna. Wielu też, poprzez różnego typy zajęcia, które prowadzę w SCEK, ma możliwość obcowania ze sztuką i rozwijania swoich zainteresowań. W grupie rówieśniczej pod moją opieką ma szanse spełniać swoje marzenia. Uczyć się aktorstwa, reżyserować spektakl, pisać własne teksty, tworzyć scenografię, a tym samym uczestniczyć w kulturze. Być nie tylko odbiorcą, ale i twórcą. Kontakt: brobakowska@eduwarszawa.pl Termin konsultacji: czwartek godz.14.00-15.00

Do pobrania