Scena Młodych

Zapisy na semestr letni otwarte!

Scena Młodych jest realizowanym od kilku lat cyklem, umożliwiającym szkolnym grupom teatralnym wystawienie przygotowanego spektaklu na scenie Starej Prochowni SCEK. Przed występem zespół ma możliwość odbycia konsultacji z koordynatorką cyklu (poprawki reżyserskie, konsultacje aktorskie itp.).

Scena Młodych to projekt przeznaczony dla dziecięcych i młodzieżowych grup teatralnych, pracujących w szkołach i domach kultury. W ramach projektu można odbyć próbę generalną i zagrać spektakl na scenie Starej Prochowni SCEK.
Koordynatorka cyklu Bożena Robakowska służy swoim wieloletnim doświadczeniem i wsparciem. A dla zainteresowanych grup przeprowadzi również warsztaty aktorskie i reżyserskie czy też konsultacje dotyczące pomysłów na spektakl.
Scena Młodych to znakomita forma kontaktu z publicznością, a dla młodych aktorów i aktorek szansa na zagranie w przestrzeni teatralnej.

  1. Cykl Scena Młodych odbywa się we wtorki (15.00-20.00) w Starej Prochowni SCEK (ul. Boleść 2).
  2. Informacja o wolnych terminach dostępna w formularzu zgłoszenia.
  3. Grupa może zarezerwować maksymalnie 2 terminy w jednym semestrze.
  4. Udział w projekcie jest bezpłatny zarówno dla grup występujących na scenie, jak i dla publiczności (spektakle wystawiane w ramach cyklu “Scena Młodych” nie są biletowane).
  5. Spektakle odbywają się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa obowiązujących w danych momencie.
  6. Na każdy ze spektakli obowiązuje rezerwacja miejsc lub imienna lista gości.
  7. W związku z zaostrzeniem przepisów przeciwpożarowych obowiązuje całkowity zakaz używania ognia i dymu podczas spektakli prezentowanych na scenie Starej Prochowni SCEK oraz pozostałych scenach Stołecznego Centrum Edukacji Kulturalnych.
  8. Scena Młodych to projekt edukacyjny.
  9. Występujący odpowiadają za prawa autorskie utworów znajdujących się w scenariuszach swoich wystąpień, które prezentują na w ramach Sceny Młodych.

Scena w Starej Prochowni SCEK jest kwadratem o długości boków 8,5 metra. Po zamontowaniu horyzontu jej głębokość zmniejsza się do 7,3 metra. Jej wysokość to 4,2 metra.

Kontakt:
Zainteresowane zespoły proszone są o przesłanie formularza zgłoszeniowego (link do zapisów tutaj).

W razie pytań lub wątpliwości, prosimy o kontakt z koordynatorką projektu – Zofią Kowalczyk, pod numerem: 22 277 06 12 lub drogą elektroniczną, na adres: zofiakowalczyk@eduwarszawa.pl

Prowadzący

Bożena Robakowska

Aktorka, nauczyciel SCEK. Równolegle z zawodem aktorskim zajmuję się edukacją teatralną w SCEK. Wieloletnie doświadczenie, miłość do młodzieży oraz ogromna pasja pozwalają mi osiągać spektakularne sukcesy. Wielu moich uczniów spełnia swoje marzenia i dostaje się na studia aktorskie i wokalno-aktorskie i zasila poczet aktorów polskich, z czego jestem ogromnie dumna. Wielu też, poprzez różnego typy zajęcia, które prowadzę w SCEK, ma możliwość obcowania ze sztuką i rozwijania swoich zainteresowań. W grupie rówieśniczej pod moją opieką ma szanse spełniać swoje marzenia. Uczyć się aktorstwa, reżyserować spektakl, pisać własne teksty, tworzyć scenografię, a tym samym uczestniczyć w kulturze. Być nie tylko odbiorcą, ale i twórcą. Kontakt: brobakowska@eduwarszawa.pl Termin konsultacji: czwartek godz.14.00-15.00

Do pobrania