Śpiewaj, tańcz i graj

Możliwość konsultacji telefonicznej lub osobistej w siedzibie SCEK:
wtorek, godz. 14.00 – 14.30

Numer telefonu: 501 354 775

Projekt edukacyjny „Śpiewaj, tańcz i graj” to cykl twórczych warsztatów muzyczno-ruchowych z procesem kreatywnego tworzenia własnych instrumentów muzycznych z materiałów recyklingowych. Projekt zakłada połączenie form muzyczno-ruchowych i plastycznych w jedną spójną całość zakończoną koncertem. Warsztaty będą polegały na nauce krótkiego utworu wokalnego z prostym układem choreograficznym zaproponowanym przez dzieci i zastosowaniem body percussion. Uczestnicy warsztatów poznają także znane utwory muzyki klasycznej również zaaranżowanej współcześnie. Nauczą się ilustrować je ruchem i grą na instrumentach perkusyjnych reagując na gesty dyrygenta. Dodatkową atrakcją będzie zinstrumentowanie ulubionych utworów muzycznych zasugerowanych przez uczestników warsztatów. Po zapoznaniu z muzycznym repertuarem, uczestnicy warsztatów zapoznają się z instruktażem wykonania samodzielnie instrumentów z materiałów recyklingowych, na wzór instrumentów perkusyjnych, jak również według własnych pomysłów tak, aby wydobyć jak najbardziej brzmiący dźwięk. Dzieci zostaną też uwrażliwione na piękno muzyki poprzez zainspirowanie jak wydobywać dźwięk ze sprzętów codziennego użytku (garnki, łyżki, talerze itd.) i jak odpowiednio dobierać barwę do słyszanej muzyki i tworzyć piękny akompaniament do utworów muzyki klasycznej. Uczestnicy warsztatów będą dysponowali materiałami zgromadzonymi przez SCEK (nakrętki, kapsle, puszki, folia, pudełka papierowe itd.), jak również będą mogli przynieść ze sobą dodatkowe materiały i narzędzia, które umożliwią im powstanie „instrumentu marzeń” według własnej koncepcji, by móc na nim grać samodzielnie w domu lub szkole. Warsztaty zakończą się koncertem muzycznym na wykonanych instrumentach perkusyjnych, akompaniując do wcześniej poznanych utworów wokalnych i instrumentalnych muzyki klasycznej. Wszystkie zrobione instrumenty muzyczne uczestnicy warsztatów zabiorą ze sobą do szkoły, by wzbogacić szkolne występy sceniczne lub do domu, by poszukiwać coraz to nowych sposobów wydobywania dźwięku, akompaniamentu i ilustracji słowno-muzyczno-ruchowych. Warsztaty muzyczne poza rozwojem wrażliwości, muzykalności, uważnego słuchania, kreatywności, pracy w grupie, mają na celu stworzenie rękodzieła i gry na instrumencie wykonanym przez siebie, a przy tym poczucie świetnej zabawy i innej formy spędzania wolnego czasu.

Zajęcia finansowane są przez Miasto Stołeczne Warszawa.

Zapisy odbywają się przez formularz – TUTAJ.

Warsztat prowadzi: Marta Szurgot
Wiek uczestniczek i uczestników: 6-9 lat
Liczebność grupy: do 25 osób
Terminy spotkań: wtorek, godz. 9.00-11.15 i 11.45-14.00
Miejsce: Stara Prochownia SCEK, ul. Boleść 2.
Kontakt z prowadzącą zajęcia: MSzurgot@eduwarszawa.pl

 

Szanowni Państwo, będziemy wdzięczni za podzielenie się z nami Waszymi przemyśleniami, dotyczącymi oferty zajęć dla grup zorganizowanych w SCEK, dlatego prosimy o wypełnienie krótkiej ankiety. Jest ona jednocześnie podsumowaniem dotychczasowych warsztatów. Dziękujemy!

ANKIETA

Prowadzący

Marta Szurgot

Absolwentka Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Od ponad 20 lat pracuje z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi prowadząc zajęcia umuzykalniające, wokalne i teatralne. W pracy pedagogicznej stosuje innowacje i metody aktywizujące ułatwiające proces kształcenia. Prowadzi szkolenia, autorskie warsztaty muzyczno – ruchowe dla nauczycieli. Twórca piosenek dziecięcych, aranżacji i oprawy muzycznej spektakli teatralnych. Autor tekstów i muzyki publikacji „Muzyczna podróż śladami legend polskich"- składającej się z trzech musicali dziecięcych z instruktażem metodycznym dla nauczycieli. Jako trener wokalny i teatralny współpracuje z instytucjami oświatowymi i kulturalnymi w Warszawie, m.in.:  Zespół Wolskich Placówek Edukacji Kulturalnej, Akademia Estradowa „FAME” pod patronatem Teatru Muzycznego ROMA, Teatr Ochoty, Instytut Doskonalenia Kadr Pedagogicznych i in. Przygotowuje dzieci, młodzież i dorosłych do licznych występów scenicznych, konkursów i festiwali („Pamiętajmy o Osieckiej", „Szansa na Sukces" i in.).   Kontakt: MSzurgot@eduwarszawa.pl Termin konsultacji: wtorek, godz. 14.00 - 14.30