Trening Kreatywności

“Picasso powiedział kiedyś, że wszystkie dzieci są urodzonymi artystami. Problemem jest pozostać artystą, gdy się dorasta”. 

“Jednym z głównych powodów, dla których tak wielu ludzi myśli, że nie są kreatywni, jest edukacja”. 

Ken Robinson

 

Trening Kreatywności to propozycja innowacyjnych, rozwojowych warsztatów dla szkół.

Trening Kreatywności jest krokiem w stronę nowoczesnej, zmieniającej schematy myślowe edukacji. Warsztat opiera się na różnorodnych, sprawdzonych technikach twórczych uruchamiających kreatywne myślenie. Ćwiczenia stosowane podczas warsztatów treningów kreatywności mają za zadanie:

– zaktywizować uczestników do nowych form działania i myślenia, które mogą zastąpić stare schematy;

– pobudzić twórcze myślenie i pomysłowość;

– rozwijać ukryte dotąd zdolności i umiejętności;

– poznać metody twórczego rozwiązywania problemów.

W Treningu Kreatywności będziemy przyglądać się sobie, uruchamiać wyobraźnię i twórcze myślenie, zastosujemy ćwiczenia, które pozwolą uczniom wyrobić w sobie twórczą postawę wobec życia. Celem działań grupy jest spojrzenie na rzeczy oczywiste w niestereotypowy sposób.

Możliwości twórcze to także myślenie twórcze, a więc zdolność do rozwiązywania problemów, do poszukiwania nie jednego, lecz wielu rozwiązań.

Metody i ćwiczenia z jakich skorzystamy: drama, improwizacja teatralna, zagadki, rebusy, zabawy w grupie i podgrupach, zadania ruchowe i pantomimiczne, działania plastyczne, działania z wykorzystaniem obrazów i zdjęć.

Trening kreatywności dla grupy ma wymiar zarówno rozwojowo-edukacyjny, jak i integracyjny.

Struktura warsztatu opiera się na kolejnych, zaplanowanych etapach pracy w grupie. Osoba prowadząca trening kreatywności dysponuje nie tylko wykształceniem nauczycielsko – trenerskim, ale posiada uprawnienia do prowadzenia terapii pedagogicznej oraz zajęć TUS.

Warsztat prowadzi: Edyta Ganc
Dla kogo?: szkoła podstawowa, liceum
Informacje i zapisy na zajęcia: eganc@scek.pl
Terminy spotkań: piątek, godz.9:30-12:00
Liczebność grupy: do 25 osób
Miejsce: SCEK, ul. Jezuicka 4

Szanowni Państwo, będziemy wdzięczni za podzielenie się z nami Waszymi przemyśleniami, dotyczącymi oferty zajęć dla grup zorganizowanych w SCEK, dlatego prosimy o wypełnienie krótkiej ankiety. Jest ona jednocześnie podsumowaniem dotychczasowych warsztatów. Dziękujemy!

ANKIETA

.

Prowadzący

Edyta Ganc

Teatrolog, instruktor teatralny, trener kreatywności. Absolwentka Teatrologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, Camerimage Film School oraz Studia Teatralnego "Hyde Park". Ukończyła też Akademię Fotografii na kierunku Fotoreportaż.  Prowadzi warsztaty teatralne i fotograficzne, treningi kreatywności oraz szkolenia fabularne. Pracuje również jako psychoterapeutka w nurcie psychologii procesu. Reżyserka spektakli offowych i współzałożycielka stowarzyszenia Spółdzielnia Dokumentalna. Kontakt: eganc@eduwarszawa.pl Termin konsultacji: środa godz. 8.30 -9.30