Warszawski Festiwal Teatralny Młodych Wiosna 2014

WARSZAWSKI FESTIWAL TEATRALNY MŁODYCH
W STAREJ PROCHOWNI
11 – 12 kwietnia 2014
W piątek i sobotę (11 i 12 kwietnia) odbyła się kolejna edycja Warszawskiego Festiwalu Teatralnego Młodych w Starej Prochowni. Obejrzeliśmy 12 spektakli teatralnych wyłonionych przez Radę Artystyczną Festiwalu z ponad dwudziestu zgłoszeń. Jury (Bożena Robakowska, Katarzyna Podurgiel, Tomasz Daszczuk, Cezary Domagała oraz Wojciech Feliksiak – przewodniczący) przyznało trzy nagrody, cztery wyróżnienia i pięć dyplomów za udział w finale.

Jury Młodzieżowe za najlepszy spektakl Festiwalu uznało „UFO” TEATRU KOT ze Studia Teatralnego Julii Kotarskiej-Rekosz w Warszawie.
Podobnie jak w ubiegłym roku WFTM w Starej Prochowni miał swoje drugie życie na portalu FB, gdzie obejrzeć można dokumentację fotograficzną z przebiegu Festiwalu i Gali Finałowej https://www.facebook.com/WarszawskiFestiwalTeatralnyMlodych?ref=hl
Partnerem medialnym Festiwalu był portal teatralny
W ogłoszonym przez Teraz Teatr plebiscycie na Ulubieńca Publiczności wygrał TEATR FIAKIER z Ośrodka Działań Artystycznych DOROŻKARNIA (instruktor: Stanisław Dembski), który w nagrodę otrzymał profesjonalną wizytówkę Teatru na portalu TerazTeatr.pl, wizytówki artystów grających w spektaklu oraz wywiad, który ukazał się na portalu TerazTeatr.pl

 

PROTOKÓŁ
z dnia 12 kwietnia 2014 roku
z Warszawskiego Festiwalu Teatralnego Młodych w Starej Prochowni, który odbył się
w dniach 11 – 12 kwietnia 2014 roku
w Starej Prochowni Stołecznego Centrum Edukacji Kulturalnej w Warszawie.

Jury w składzie:
Wojciech Feliksiak, dyrektor SCEK, przewodniczący
Bożena Robakowska, aktorka
Katarzyna Podurgiel, reżyser spektakli dziecięcych
Tomasz Daszczuk, aktor, pedagog Teatru
Cezary Domagała, aktor, reżyser teatralny,
kierownik artystyczny sceny dla dzieci i młodzieży w Teatrze Rampa

Jury po obejrzeniu 12. spektakli zakwalifikowanych do etapu finałowego postanowiło przyznać nagrody:
I miejsce – statuetka SCEK, oraz nagroda rzeczowa: Elation TVL 1000 x 2
dla zespołu SZTUKA NOWA ze Stowarzyszenia Sztuka Nowa w Warszawie
za spektakl pt.: „Artysta. Mechanika ucieczki”
II miejsce – statuetka SCEK, oraz nagroda rzeczowa: ADJ Flat Par TRI18x x 2
dla zespołu ASSUNTA z Gimnazjum nr 104 w Warszawie
za spektakl pt.: „Kurtyna”
III miejsce – statuetka SCEK , oraz nagroda rzeczowa: ADJ LED Par 56 Plus Short
Black x 4
dla zespołu TEATR MORALNEGO NIEPOKOJU z Młodzieżowego Ośrodka
Wychowawczego nr 4 w Warszawie
za spektakl pt.: „Ania”

 Jury przyznało 4 wyróżnienia:
dla zespołu TEATR KOT ze Studia Teatralnego Julii Kotarskiej-Rekosz
za spektakl pt.: „UFO”
dla zespołu TEATR PARK z Młodzieżowego Domu Kultury BIELANY
za spektakl pt.: „BAM”
dla zespołu Grupa Teatralna ŻOLIBORZ.PL z Fundacji Artystycznej ME/ST
za spektakl pt.: „Żoliborz.pl-51 Stan”
dla zespołu NOVIEMBRE z XXXIV Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami
Dwujęzycznymi im. Miguela de Cervantesa
za spektakl pt.: „Noviembre”

Jury przyznało 5 dyplomów za udział w finale
dla zespołu TEATR FIAKIER z Domu Kultury DOROŻKARNIA
dla zespołu PIĄTKOWY KOLEKTYW TEATRALNY
z LXIV Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Ignacego Witkiewicza
dla zespołu szkolny Teatr PARADOX z LXXII LXIV Liceum Ogólnokształcącego im.
Jakuba Jasińskiego
dla zespołu TEATR ARGONAUCI z Ośrodka Kultury ARSUS
dla zespołu W PIĄTEK WIECZOREM z XXXV Liceum Ogólnokształcącego
im. Bolesława Prusa

Jury postanowiło przyznać dyplomy uznania za szczególne osiągnięcia
w dziedzinie edukacji artystycznej dzieci i młodzieży:
pani Monice Rokickiej-Kulińskiej, opiekunce zespołu Grupa Teatralna Assunta
z Gimnazjum nr 104 w Warszawie
panu Marcinowi Kostyra, opiekunowi zespołu TEATR MORALNEGO NIEPOKOJU z
Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego nr 4 w Warszawie
panu Dawidowi Żakowskiemu, opiekunowi zespołu SZTUKA NOWA
ze Stowarzyszenia Sztuka Nowa w Warszawie
PROTOKÓŁ JURY MŁODZIEŻOWEGO z dnia 12 kwietnia 2014 roku,
z WARSZAWSKIEGO FESTIWALU TEATRALNEGO MŁODYCH
W STAREJ PROCHOWNI,
który odbywał się w dniach 11 – 12 kwietnia 2014 roku
w Starej Prochowni Stołecznego Centrum Edukacji Kulturalnej

Jury Młodzieżowe w składzie:
1. Tadeusz Łysiak
2. Karolina Czelej
3. Aleksandra Składanowska
4. Julia Szachewicz
5. Artur Stefaniuk

po obejrzeniu 12. prezentacji finałowych postanowiło przyznać nagrodę (ADJ LED Par 56 Plus Short Black x 2) za Najlepszy Spektakl Festiwalu dla
zespołu: Teatr KOT
za spektakl pt.: „UFO”

Wszystkie nagrodzone zespoły obok statuetek i dyplomów otrzymały także nagrody rzeczowe
(wysokiej klasy sprzęt oświetleniowy)