Warszawski Festiwal Teatralny Młodych Wiosna 2015

WARSZAWSKI FESTIWAL TEATRALNY MŁODYCH W STAREJ PROCHOWNI 17 – 18 kwietnia 2015

W piątek i sobotę (17 i 18 kwietnia) odbyła się kolejna edycja Warszawskiego
Festiwalu Teatralnego Młodych w Starej Prochowni. Obejrzeliśmy 14 spektakli
teatralnych wyłonionych przez Radę Artystyczną Festiwalu z – bez mała
trzydziestu zgłoszeń.

Jury (Bożena Robakowska, Monika Domagała, Dawid Żakowski
oraz Tomasz Daszczuk- przewodniczący) przyznało trzy nagrody, cztery
wyróżnienia i siedem dyplomów za udział w finale konkursu.

Jury Młodzieżowe za najlepszy spektakl Festiwalu uznało
„Chleb z masłem i cukrem” TEATRU KOT
ze Studia Teatralnego Julii Kotarskiej – Rekosz w Warszawie.

Podobnie jak w ubiegłym roku WFTM w Starej Prochowni miał swoje drugie
życie na portalu FB, gdzie obejrzeć można dokumentację fotograficzną
z przebiegu Festiwalu i Gali Finałowej
https://www.facebook.com/WarszawskiFestiwalTeatralnyMlodych

Partnerem medialnym Festiwalu był portal teatralny TerazTeatr.pl

 

PROTOKÓŁ
z dnia 18 kwietnia 2015 roku
z Warszawskiego Festiwalu Teatralnego Młodych w Starej Prochowni,
który odbył się w dniach 17 – 18 kwietnia 2015 roku
w Starej Prochowni Stołecznego Centrum Edukacji Kulturalnej w Warszawie.

Jury w składzie:
Tomasz Daszczuk – aktor, reżyser, pedagog teatru, przewodniczący Jury
Bożena Robakowska, aktorka
Monika Domagała – aktorka, tancerka
Dawid Żakowski – aktor, reżyser, pedagog teatralny

1. Jury po obejrzeniu 14. spektakli zakwalifikowanych do etapu finałowego postanowiło
przyznać nagrody:

I miejsce – statuetka SCEK, oraz nagroda rzeczowa: zestaw LED PAR V + okablowanie DMX
dla zespołu Teatr Moralnego Niepokoju z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego nr 4 W
Warszawie
za spektakl pt.: „Rozmowa z ojcem”

II miejsce – statuetka SCEK, oraz nagroda rzeczowa: zestaw LED BAR V + okablowanie DMX
dla zespołu Teatr Ani Pół z Wawerskiego Centrum Kultury w Warszawie
za spektakl pt.: „Czasem”

III miejsce – statuetka SCEK, oraz nagroda rzeczowa: H2O LED EFEKT
dla zespołu Krzesiwo ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 8
w Warszawie
za spektakl pt.: „Gramy o wszystko”

2. Jury przyznało 4 wyróżnienia:
– dla zespołu Teatr Punkt z XIII Liceum Ogólnokształcącego
im. płk. Leopolda Lisa-Kuli w Warszawie za spektakl pt.: „Marionetki Pana Prusa”
– dla zespołu Teatr Stopa z CXIX Liceum Ogólnokształcącego im. Jacka Kuronia
w Warszawie za spektakl pt.: „Belle epoque”
– dla zespołu Teatr Kot ze Studia Teatralnego Julii Kotarskiej-Rekosz w Warszawie
za spektakl pt.: „Chleb z masłem i cukrem”
– dla zespołu BB TEAM ze Społecznego Gimnazjum nr 14 STO w Warszawie
za spektakl pt.: „Dawca”

3. Jury przyznało 7 dyplomów za udział w finale
– dla zespołu Studio Przebieralnia z Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 18
im. Ignacego Jana Paderewskiego w Warszawie
– dla zespołu Grupa Teatralna Pretekst z Gminnej Jednostki Kultury w Warce
– dla zespołu Scena Kotłownia z Teatru Scena Kotłownia w Ostowi Mazowieckiej
– dla zespołu Teatr Inaczej z XXIV Liceum Ogólnokształcącego
im. Cypriana Kamila Norwida w Warszawie
– dla zespołu Teatrum z LXXV Liceum Ogólnokształcącego im. Jana III Sobieskiego
w Warszawie
– dla zespołu W Piątek Wieczorem z XXXV Liceum Ogólnokształcącego
im. Bolesława Prusa w Warszawie
– dla zespołu Scena 05 z Młodzieżowego Domu Kultury im. Heleny Stadnickiej w Radomiu

4. Jury postanowiło przyznać dyplomy uznania za szczególne osiągnięcia
w dziedzinie edukacji artystycznej dzieci i młodzieży:
– pani Monice Rokickiej, opiekunce zespołu Teatr Ani Pół z Wawerskiego Centrum Kultury
w Warszawie
– panu Ryszardowi Polaszkowi, opiekunowi zespołu Krzesiwo ze Specjalnego Ośrodka
Szkolno-Wychowawczego nr 8 w Warszawie
– panu Marcinowi Kostyrze, opiekunowi zespołu Teatr moralnego Niepokoju z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Warszawie

PROTOKÓŁ
JURY MŁODZIEŻOWEGO z dnia 18 kwietnia 2015 roku,
z WARSZAWSKIEGO FESTIWALU TEATRALNEGO MŁODYCH
W STAREJ PROCHOWNI,
który odbywał się w dniach 17 – 18 kwietnia 2015 roku
w Starej Prochowni Stołecznego Centrum Edukacji Kulturalnej

Jury Młodzieżowe w składzie:
1. Karolina Czelej 2. Jakub Wiśniewski 3. Maria Binkiewicz 4. Łucja Zubrzycka 5. Paweł Kozłowski 6. Magdalena Mazurek 7. Stanisław Gorzeliński 8. Ewa Kurek 9. Nina Kot

po obejrzeniu 14. prezentacji finałowych postanowiło przyznać nagrodę (zestaw LED BAR V + okablowanie DMX) za Najlepszy Spektakl Festiwalu dla
zespołu: TEATR KOT ze Studia Teatralnego Julii Kotarskiej-Rekosz w Warszawie

za spektakl pt.: „Chleb z masłem i cukrem”