Warszawski Festiwal Teatralny Młodych Wiosna 2017

WARSZAWSKI FESTIWAL TEATRALNY MŁODYCH W STAREJ PROCHOWNI 
7 – 8 kwietnia 2017

W tegorocznej edycji Warszawskiego Festiwalu Teatralnego Młodych w Starej Prochowni obejrzeliśmy 8 spektakli teatralnych wyłonionych przez Komisję Artystyczną Festiwalu.

Jury (Bożena Robakowska, Stanisław Dembski oraz Tomasz Daszczuk – przewodniczący) przyznało trzy nagrody, trzy wyróżnienia i dwa dyplomy za udział w finale konkursu. Opiekunowie nagrodzonych zespołów zostali wyróżnieni za szczególne osiągnięcia w dziedzinie edukacji kulturalnej dzieci i młodzieży.

Zwycięzca, zespół Teatr Stopa, otrzymał nominację do XXVIII Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych HECA 2017 w Płocku.

Jury Młodzieżowe w składzie: Magdalena Molęda Emilia Szuchniewicz Rafał Jastrzębski Kazimierz Łysiak Oliwer Tokarski Maciej Łączyński Jacek Szyszko Stanisław Gorzeliński za najlepszy spektakl Festiwalu uznało „Nie przypominam sobie Pana” Teatru Kot, ze Studia Teatralnego Julii Kotarskiej-Rekosz w Warszawie.

Dziękujemy i gratulujemy!

Teatr Moralnego Niepokoju, „Wyspa”
PROTOKÓŁ z dnia 8 kwietnia 2017 roku z Warszawskiego Festiwalu Teatralnego Młodych w Starej Prochowni, który odbył się w dniach 7 – 8 kwietnia 2017 roku w Starej Prochowni Stołecznego Centrum Edukacji Kulturalnej w Warszawie.

Jury w składzie: Tomasz Daszczuk – aktor, reżyser, pedagog teatru, przewodniczący Jury Bożena Robakowska, aktorka Stanisław Dembski – reżyser, szef artystyczny Teatru Pijana Sypialnia, pedagog teatralny, aktor 1. Jury po obejrzeniu 8 spektakli zakwalifikowanych do etapu finałowego postanowiło przyznać nagrody:

I miejsce – statuetka SCEK, oraz nagroda rzeczowa: dwie lampy profesjonalne i laser efektowy + piloty zdalnego sterowania dla zespołu Teatr Stopa z CXIX Liceum Ogólnokształcącego im. Jacka Kuronia w Warszawie za spektakl pt.: „Porozmawiajmy jak zwierzęta”

II miejsce – statuetka SCEK, oraz nagroda rzeczowa: dwie lampy RGB 5x4Watt, 4-IN-1 HEX LED + pilot podczerwieni dla zespołu Teatr Batoryczny z Zespołu Szkół nr 66, Gimnazjum i Liceum im. Stefana Batorego w Warszawie za spektakl pt.: „Papier, kamień, nożyczki, czyli opowieść o dorastaniu”

III miejsce – statuetka SCEK, oraz nagroda rzeczowa: 2 x MegraTRIPAR dla zespołu Grupa Teatralna Drewno z Liceum Filmowego z Oddziałami Dwujęzycznymi przy Warszawskiej Szkole Filmowej za spektakl pt.: „Etiuda z Wesela wycięta”

Jury przyznało 3 wyróżnienia: dla zespołu W Piątek Wieczorem z XXXV Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Prusa w Warszawie za spektakl pt.: „Inne kaczątko” dla zespołu Teatr KOT ze Studia Teatralnego Julii Kotarskiej-Rekosz w Warszawie za spektakl pt.: „Nie przypominam sobie Pana” dla zespołu Teatr Moralnego Niepokoju z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego nr 4 w Warszawie za spektakl pt.: „Wyspa”

Jury przyznało 2 dyplomy za udział w finale dla zespołu Grupa Teatralna Beton z Liceum Filmowego z Oddziałami Dwujęzycznymi przy Warszawskiej Szkole Filmowej dla zespołu Warsztat Sztuki z LXXXVI Liceum Ogólnokształcącego im. Batalionu „Zośka” w Warszawie

Jury nominowało zespół Teatr Stopa z CXIX Liceum Ogólnokształcącego im. Jacka Kuronia w Warszawie ze spektaklem pt.: „Porozmawiajmy jak zwierzęta” do XXVIII Ogólnopolskiego Przeglądu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych HECA 2017 w Płocku.