Warsztaty Animacji Poklatkowej

Zapisy na zajęcia w roku szkolnym 2020/21 rozpoczną się we wrześniu poprzez formularz zgłoszenia.

Uczestnicy zajęć pracować będą w małych grupach lub indywidualnie, tworząc animacje od wstępnego pomysłu, scenariusza, storyboardu, po wykonanie elementów ruchomych i ostateczną realizację. Końcowym efektem pracy każdej z grup będzie krótka animacja poklatkowa.
Na zajęciach oprócz wiedzy z zakresu plastyki i sztuk wizualnych, (jak podstawy kompozycji, wiedzy o barwie, środkach plastycznych jak linia czy plama), uczestnicy mieliby okazję zdobyć wiedzę z zakresu animacji poklatkowej, fotografii a także zdobyć umiejętność opowiadania historii za pomocą obrazu.
Każda klasa, która zdecyduje się na udział w zajęciach podzielona zostanie na 2 grupy, które będą pracować równolegle. (w jeszcze mniejszych podgrupach)

Szanowni Państwo, będziemy wdzięczni za podzielenie się z nami Waszymi przemyśleniami, dotyczącymi oferty zajęć dla grup zorganizowanych w SCEK, dlatego prosimy o wypełnienie krótkiej ankiety. Jest ona jednocześnie podsumowaniem dotychczasowych warsztatów. Dziękujemy!

ANKIETA


Warsztat prowadzi:
Marta Kawecka, Joanna Łabęcka
Dla kogo: szkoła podstawowa, gimnazjum, liceum
Informacje i zapisy na zajęcia:
Terminy spotkań: Każda klasa bierze udział w 3 spotkaniach w wybrane piątki, w godzinach: 8:30-10:45; (3 godziny lekcyjne)
Miejsce: SCEK, ul. Jezuicka 4

.

.

Prowadzący

Marta Kawecka – Smolińska

Artystka wizualna, w 2019 obroniła doktorat na Wydziale Malarstwa i Rzeźby ASP we Wrocławiu, absolwentka Wydziału Malarstwa ASP w Warszawie i Międzyuczelnianej Specjalności Multimedialnej na Uniwersytecie Muzycznym im. F. Chopina w Warszawie. W 2016 otrzymała stypendium artystyczne m. st. Warszawy, w 2017 stypendium MKiDN, w 2018 stypendium ZAiKS. Zajmuje się malarstwem, animacją. Tworzy także instalacje dźwiękowe oraz projekty w przestrzeni publicznej. Strona artystki: www.martakawecka.pl Kontakt:  mkawecka@eduwarszawa.pl

Joanna Łabęcka

Artysta plastyk. Absolwentka Instytutu Sztuki i Kultury Plastycznej przy Uniwersytecie Zielonogórskim.Prowadzi autorskie warsztaty plastyczne Grupa Aktywności Twórczej oraz wspólnie z Martą Kawecką, zajęcia z animacji poklatkowej – Animaturki. Od 2016 roku jest kuratorem Galerii Brzozowa. Kontakt: jlabecka@eduwarszawa.pl Termin konsultacji: wtorek godz. 12.30-13.30