Warsztaty projektowania mody z podstawami krawiectwa Anna Lasik

Możliwość konsultacji telefonicznej lub osobistej w siedzibie SCEK: (od września 2024).
Numer telefonu do pokoju nauczycielskiego: 22 277 06 13.

Warsztaty odbywają się trybem roku szkolnego.
Zapraszamy do zapisów. Szczegóły rekrutacji – kliknij tutaj 

Warsztaty projektowania mody z podstawami krawiectwa

wtorki, piątki 16:45-20:00
Stara Prochownia SCEK, ul. Boleść, sala12, I piętro
 

Wiek uczestników: 14-19 lat
Projektowanie ubioru, mody i kostiumu to jedne z ciekawszych specjalizacji z zakresu form użytkowych. Podczas zajęć warsztatowych uczeń zdobywa wiedzę i umiejętności z zakresu projektowania ubioru streetwearowego, okolicznościowego, scenicznego. Jest to przedmiot łączący umiejętności z różnych przedmiotów artystycznych. Zajęcia obejmują projektowanie ubioru w procesie wieloetapowym: od szkiców, inspiracji, pomysłów do opracowania własnego projektu modowego, a potem jego realizacji. Uczniowie poznają sylwetki wielkich projektantów, domów mody, historię ubioru, style i trendy w modzie XX wieku i współczesnej. Doskonalą swój warsztat plastyczny i poznają zasady estetyki projektowania, podstawy rysunku żurnalowego jak również konstrukcję form krawieckich od podstaw, następnie szyją maszynowo i ręcznie wybrane elementy ubioru według własnych projektów. Inspirują się szeroko rozumianą sztuką i wykorzystują osobiste pasje, zainteresowania. Praca warsztatowa pozwala na uzewnętrznienie twórczych pomysłów, łączenie różnych technik plastycznych: farbowania, modyfikacji tkaniny, szycia maszynowego, ręcznego, filcowania, haftu czy makramy.

(Zajęcia finansowane są przez Miasto Stołeczne Warszawa)

Będziemy wdzięczni za podzielenie się z nami Waszymi przemyśleniami, dotyczącymi oferty zajęć dla uczestników indywidualnych, dlatego prosimy o wypełnienie krótkiej ankiety. Jest ona jednocześnie podsumowaniem dotychczasowych warsztatów. Dziękujemy!

ANKIETA

Prowadzący

Anna Zuzanna Lasik

absolwentka kierunku Wzornictwo w Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania w Łodzi, na specjalności: Projektowanie ubioru oraz specjalności: Kostium i rekwizyt sceniczny w Wyższej Szkole Artystycznej w Warszawie.