Wystawa Krzysztofa Porzeżyńskiego “Wenecja – między jawą a snem”

„Wenecja – między jawą a snem” to zapis moich wrażeń i obserwacji, które dokonały się jednego dnia 2015 roku, podczas karnawału w Wenecji. Jego tradycja sięga XI wieku i trwała nieprzerwanie do końca wieku XVIII, kiedy to Republika Wenecka została podbita przez Napoleona. Na nowo karnawał odrodził się w roku 1979.

Pod maskami i w przebraniu, ludzie wyrażają swoją spontaniczność, sprawiając wrażenie bardziej prawdziwych. Kreują bajkowy świat pełen koloru, bawią się ograniczając się tylko swoją wyobraźnią. Znikają kulturowe podziały i różnice. Zwyczajne życie, w tych okolicznościach, wydaje się jedynie snem. Wśród różnorodnych form barwnej niecodzienności, odnajdujemy szczerą radość i afirmację chwili.

 

Krzysztof Porzeżyński (ur. 1969 r. w Warszawie)

Absolwent Wydziału Elektrycznego Politechniki Warszawskiej (1995). Ukończył Warszawską Szkołę Fotografii (2008). W kręgu jego istotnych zainteresowań znajduje się astrologia rozumiana jako symboliczny język opisu rzeczywistości. Do jego ulubionych artystów zaliczają się m.in. Michael Kenna, Josef Sudek, Sarah Moon, Stanisław Woś.

Wystawy indywidualne:

2003, „Melbourne i okolice”, Tea-Art, Warszawa

2008, „Krocząc w bezruchu”, Green Gallery, Warszawa

2013, „Warszawskie zachwyty”, Galeria Kazamaty, Warszawa

Uczestnik wielu wystaw zbiorowych. Współautor albumu: „Rumunia – kraj przyjaznych ludzi”, Green Gallery, 2008

Strona fotograficzna: http://ogniskowa.pl