Lan Vy Nguyễn – Allen Wołowski – Nhật Anh Nguyễn – wystawa młodych artystów

Galeria Brzozowa
ul. Jezuicka 4 (wejście od ul. Brzozowej)
Galeria czynna codziennie w godz. 13:00-20:00

Czas trwania wystawy: 22 czerwca-31 sierpnia 2017 r.

ALLEN WOŁOWSKI 
Nazywam się Allen Wołowski i od 12 lat żyję na tym pięknym świecie. Urodziłem się w Turcji. Mieszkam i chodzę do szkoły podstawowej w Warszawie. Tak jak każdy z moich rówieśników mam swoje zainteresowania oraz pasje. Już jako przedszkolak wiedziałem, że zostanę artystą. I rozpocząłem swoją edukację w Ogrodzie Jordanowskim. Brałem udział w wielu konkursach gromadząc wyróżnienia, dyplomy oraz nagrody. Od niedawna zainteresowałem się ikonografią. Sztuka pisania ikon uczy cierpliwości i pokory którą każdy artysta powinien posiadać. Rysunku uczę się sam a teorie zgłębiam na warsztatach  malarstwa w Pałacu Młodzieży w Warszawie. Oprócz rysunku i malarstwa uwielbiam czytać książki szczególnie  fantastyczno-przygodowe i kryminały. Uwielbiam podróże dalekie i te bliskie, dobrze przyprawione potrawy  i czekoladę. 

 

NHAT ANH NGUYEN
Nazywam się Nhat Anh Nguyen, mam 16 lat i wietnamskie korzenie. Mieszkam w Polsce od urodzenia i całkiem lubię ten kraj, mimo iż kulturowo bardziej identyfikuję się ze wschodem. Miłość do przelewania obrazówna papier odkryłam już we wczesnym okresie przedszkolnym, choć na zajęcia zaczęłam chodzić dopiero mając sześć lat. W przeszłości malowałam wiele martwych natur, nieco później podjęłam próby tworzenia portretów. Obecnie tematy moich prac wybieram dość spontanicznie czerpiąc inspiracje z najbliższego otoczenia. Oprócz tradycyjnego malarstwa interesuję się od jakiegoś czasu grafiką komputerową. Z innych dziedzin ciekawią mnie psychologia oraz biologia, w wolnym czasie lubię czytać książki, głównie literaturę fantastyczną lub science-fiction. Chodzę też do szkoły muzycznej, gram na fortepianie. Spełnienie swojego marzenia o malowaniu zawdzięczam pomocy i wsparciu wielu osób. Dlatego chciałabym podziękować między innymi mojej mamie za stworzenie mi warunków do rozwijania pasji oraz pani instruktorce Saidzie Siczek, która od moich samych początków ze sztuką pomagała mi we wzbogaceniu warsztatu plastycznego. Wiem, że przede mną jeszcze długa droga, lecz zawsze pamiętam, iż „sztuka to podróż, a nie cel”!

 

LAN VY NGUYEN
Nazywam się Nguyen Lan Vy, mam 12 lat. Moi rodzice pochodzą z Wietnamu, choć urodziłam się w Warszawie. Posiadam podwójne obywatelstwo i kocham kulturę obu krajów. Interesuję się muzyką i malarstwem. Chodzę do szkoły muzycznej i uczę się grać na skrzypcach. Zaczęłam się interesować malarstwem, kiedy miałam 7 lat, uczę się w Pałacu Młodzieży w Warszawie. Główne tematy moich prac to martwe natury, portrety i krajobrazy. Lubię podróżować po świecie i poznawać inne kultury. Razem z rodzicami bardzo dużo podróżuję. Wiele moich prac pochodzi z takich podróż. Chciałabym podziękować mojej kochanej instruktorce z malarstwa Pani Saidy Siczek, która pomagała mi od samego początku mojej przygody z malarstwem. Serdecznie również dziękuję moim rodzicom, którzy zawsze mnie wspierają.