Turniej Jednego Wiersza Jesień 2017

Laureaci Turnieju Jednego Wiersza – Jesień 2017

Podczas finału Turnieju Jednego Wiersza, który odbył się 28 listopada 2017 r. w Stołecznym Centrum Edukacji Kulturalnej, 22 finalistów odczytało lub wyrecytowało swoje utwory. Jury postanowiło przyznać 3 nagrody i 4 wyróżnienia.

I nagroda
 za wiersz pt.: „Adresat nieznany”

II nagroda
za wiersz pt.: „Gdzie by mnie los”

III nagroda
za wiersz pt.: „Gilotyna”

Wyróżnienia:

  •  za wiersz pt.: „Nadejście zimy”
  •  za wiersz pt.: „O śmierci”
  •  za wiersz pt.: „Stanowię część…”
  •  za wiersz pt.: „Ogród”


Wiersze wszystkich finalistów zostaną opublikowane w “Arkuszach Literackich 21”. Finalistów zachęcamy do zapisania się na Warsztaty literackie i do zapoznania się z ofertą projektu Scena Literacko-Muzyczna.


Finaliści Turnieju Jednego Wiersza

Spośród 86 nadesłanych utworów Jury zakwalifikowało do finałowej rozgrywki 22 wiersze. Listę finalistów jesiennej edycji Turnieju Jednego Wiersza przedstawiamy poniżej.

Finał Turnieju Jednego Wiersza odbędzie się 28 listopada 2017 r. o godz. 17.00 w Stołecznym Centrum Edukacji Kulturalnej (ul. Jezuicka 4). Podczas finału każdy z uczestników przedstawi swój utwór poetycki. Jak co roku finaliści mogli skorzystać z indywidualnych konsultacji interpretacyjno-recytatorskich z aktorką Bożeną Robakowską. Konsultacje odbyły się 23 listopada od godz. 16.00 do 18.00.


Turniej Jednego Wiersza
to autorski konkurs poetycki zainicjowany przez polonistów prowadzących Pracownię Literacką SCEK. Podstawowym celem Turnieju jest prezentacja twórczości poetyckiej młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej oraz wyłonienie spośród laureatów młodych talentów literackich. Turniej ma za sobą już wiele edycji, ale wciąż cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Jest on dowodem na to, że młodzi poeci znaleźli w Stołecznym Centrum Edukacji Kulturalnej przyjazne miejsce dla prezentowania swojej twórczości i wrażliwości. Wiersze wszystkich finalistów opublikowane zostały w kolejnych numerach “Arkuszy Literackich”.