FOSA 2018 – warsztaty

FOTORELACJA FOSA 2018

13 stycznia 2018:
Ale numer 🙂
Przesłuchania wokalne, taneczne i teatralne to pierwszy etap projektu FOSA. Do warsztatów zakwalifikowali się wszyscy, którzy dotarli na dzisiejsze spotkanie w SCEK. Role obsadzone, grupy podzielone. Ufffff……. Ruszamy pełną parą w najbliższy poniedziałek, 15 stycznia !

15 stycznia 2018
Pierwszy dzień pracy nad widowiskiem.

16 stycznia 2018
Kolejny dzień artystycznych zmagań przy FOSA 2018

17 stycznia 2018
Warsztatowy zawrót głowy w obiektywie uczestników FOSA. Zdjęcia: Zuzanna Bombola

18 stycznia 2018
Zamawiamy rekwizyty, w pracowni kostiumów prace wre. Już dzisiaj na próby przyjechały pierwsze elementy scenografii.

19 stycznia 2018
Wróbelki machają skrzydełkami, nosorożce wzdychają i pochlipują a krokodyle śpiewają. Ruszyły nagrania.

20 stycznia 2018

Cały dzień nagrywamy w Studio Art Cafe. Bartek Piasecki jak co roku, czuwa nad przygotowaniem ścieżki dźwiękowej.

22 stycznia 2018   

Poniedziałek  – pierwsze próby w Starej Prochowni SCEK.

23 stycznia 2018

Kto? Jak? Gdzie? Kiedy? Dlaczego?  Układamy, sklejamy 😥 kolejność dialogów, kroków i wejść na scenę . Marta Domagala – Witkowska czuwa nad choreografią wszystkich grup w przestrzeni scenicznej. Tyle do zapamiętania A tak mało czasu!

24 stycznia 2018

Przenosimy się do Centrum Konferencyjnego POLIN. Scenografia rozstawiona, dojechały rekwizyty i kostiumy. Młodzież czeka w kulisach. Zaczynamy!

25 stycznia 2018

 

Feryjne Otwarte Spotkania Artystyczne FOSA 2018

Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej serdecznie zaprasza do udziału w piętnastej edycji projektu FOSA, polegającego na zorganizowaniu i przeprowadzeniu interdyscyplinarnych warsztatów adresowanych do młodzieży pozostającej w okresie ferii zimowych w Warszawie.
Termin: 13-26 stycznia 2018 rok

W FOSA mogą wziąć udział wszyscy zainteresowani mieszkańcy Warszawy spełniający kryterium wieku (projekt skierowany jest do młodzieży w wieku 13-19 lat). Jedynym ograniczeniem jest liczba uczestników (100 osób).

Po zamknięciu naboru organizowane jest wstępne spotkanie, w trakcie którego reżyser przydziela uczestników do grup warsztatowych, na podstawie ich predyspozycji i zainteresowań.

Warsztaty organizowane są w Stołecznym Centrum Edukacji Kulturalnej mieszczącym się przy ulicy Jezuickiej 4 oraz przy ulicy Boleść 2 (Stara Prochownia SCEK)

Po rozpoczęciu projektu każda grupa kolejno bierze udział w warsztatach teatralnych, muzycznych i choreograficznych, w improwizacjach aktorskich oraz w nagraniach ścieżki dźwiękowej w studio nagrań. Pod kierunkiem nauczycieli oraz instruktorów młodzi ludzie kształcą swoje umiejętności, aby wystąpić  na scenie w widowisku muzycznym.

Pokazy finałowe odbędą się w dniu 26 stycznia 2018 roku o godz. 10:00 i 13:00 w sali widowiskowej Centrum Konferencyjnego Polin (ul. Mordechaja Anielewicza 6). Spektakl prezentowany będzie młodym widzom uczestnikom akcji „Zima w Mieście”.

Projekt FOSA finansowany jest przez Miasto Stołeczne Warszawa.

Do pobrania:

Regulamin FOSA 2018