Pracownia Batiku

Unikalna pracownia batiku działająca w SCEK od siedemnastu lat jest ważnym miejscem w Warszawie, gdzie zainteresowana, uzdolniona młodzież, może poznać tajniki techniczne i technologiczne tej niezwykłej techniki wywodzącej się z Indonezji.

Obecnie batik jest trendy w całym niemal świecie. Tworzenie w tej technice jest  niezwykle pracochłonne i polega na naprzemiennym woskowaniu bawełnianego płótna, farbowaniu, suszeniu i na końcu prasowaniu. W trakcie tego procesu można poznać różne sposoby uzyskiwania kolorów oraz zasady komponowania płaszczyzny obrazu. Uczestnicy wdrażają się w powolny, kilkuetapowy proces tworzenia od prostej formy projektu po bardzo skomplikowane realizacje. Wykonane na zajęciach prace mogą stanowić oryginalne elementy wyposażenia wnętrz, ale również stanowić uzupełnienie prac składanych w teczkach przez kandydatów do wyższych uczelni artystycznych.

Zajęcia odbywają się pod kierunkiem pedagoga i artystki Doroty Wielkosielec, która tworzy w technice batiku już od ponad dwudziestu lat.

Udział w wystawie:
Monika Bator
Gabriela Ciapało
Joanna Chomko
Petro Martyniuk
Gabriela Prokop
Olga Prokop
Lidia Prokop
Marika Piasecka
Jagoda Szmytkowska

Więcej o ofercie warsztatów dla młodzieży TUTAJ. 
Więcej informacji o Dorocie Wielkosielec TUTAJ.

Wystawa prezentowana będzie w holu Stołecznego Centrum Edukacji Kulturalnej w dniach 15 marca -13 maja 2018
(ul. Jezuicka 4, parter), czynne codziennie w godz.: 9:00-21:00, wstęp wolny