III edycja Warszawskiej Giełdy

12 maja w sobotę w godzinach 12.00 – 16.00 na Placu Defilad przy głównym wejściu do Pałacu Kultury i Nauki od strony ul. Marszałkowskiej odbyła się Giełda Placówek Wychowania Pozaszkolnego, podczas której można było zapoznać się z ofertą edukacyjną Stołecznego Centrum, wziąć udział w animacjach przygotowanych przez naszych instruktorów oraz zobaczyć pokaz muzyczny w wykonaniu uczestników naszych zająć realizowanych w ramach Muzycznej Sceny Młodych.

Fotorelacja:

 

Była to okazja, aby poznać warszawską ofertę edukacyjną, artystyczną i sportową, wziąć udział w warsztatach i porozmawiać o zajęciach tematycznych, w których corocznie uczestniczy blisko 30 tys. uczniów warszawskich szkół.

Placówki wychowania pozaszkolnego to, m.in. młodzieżowe domy kultury, ogniska pracy pozaszkolnej, ogrody jordanowskie, międzyszkolne ośrodki sportowe, placówki specjalistyczne, ognisko artystyczne i Pałac Młodzieży. Oferują, w wielu miejscach Warszawy, profesjonalne zajęcia artystyczne, sportowe, naukowe, czy też techniczne. Warszawskie placówki wychowania pozaszkolnego, poza stałymi zajęciami, organizują konkursy, happeningi, turnieje, festiwale, wystawy, koncerty, spektakle teatralne, wycieczki czy konferencje.

Tym razem motywem przewodnim animacji, warsztatów, zabaw i wszelkich działań był Pałac Kultury i Nauki. Ten symbol Warszawy można pokazać w zaskakujących kontekstach posługując się różnymi mediami plastycznymi, ale także poprzez gry i zabawy tematyczne. Dzięki twórczym działaniom uczestników giełdy mieszkańcy Warszawy na nowo odkryli PKiN.
Za
jęcia organizowane przez te placówki są bezpłatne. Giełda poprzedzała zapisy, które rozpoczną się 21 maja 2018 r.

Mapa Warszawskich Placówek Wychowania Pozaszkolnego 2018