Noc Muzeów w SCEK

Tegoroczna edycja Nocy Muzeów w Stołecznym Centrum Edukacji Kulturalnej, rozpoczyna się 19 maja 2018 (sobota), o godzinie 18:00 i potrwa do północy.
W programie przewidzieliśmy takie atrakcje, jak: warsztaty filozoficzne, plener malarski, koncerty i darmowe oprowadzanie po baśniowej wystawie dzieciństwa Jerzego Ficowskiego.

Otwarte warsztaty malarskie – “Bądź malarzem jednej nocy!”

19 maja 2018, godz. 17:00 – 22:00 | Ogród Stara Prochownia SCEK,
ul. Boleść 2, Stare Miasto Warszawa

Opis: Przeżyj twórczo  Noc Muzeów. Na terenie Starej Prochowni SCEK, przy ulicy Boleść 2, otwieramy dla Ciebie naszą Pracownię rysunku i malarstwa. Są: sztalugi, płótna , farby. Będzie : model, martwa natura, pejzaż oraz ludzie z pasją tacy, jak Ty. Zapraszamy więc na Otwarte Warsztaty Malarskie w Noc Muzeów od  godziny 17.00 aż do zmroku. Nawet jeśli nie trzymałeś nigdy pędzla w ręku – możesz wcielić się w rolę malarza. Wpadnij do nas i namaluj własny obraz.
Prowadzenie: Ewa Kunkowska, artysta malarz

Wstęp wolny. Obowiązuje rezerwacja miejsc: rezerwacja@scek.pl . W temacie wiadomości należy wpisać plener – NOC MUZEÓW, w treści maila imię i nazwisko osoby uczestniczącej w warsztacie.

Warsztaty: Filozofia fotografii, czyli co filozofowie myślą o “selfie”?

19 maja 2018, godz. 19:00 – 21:00 | Piwnice Staromiejskie, Stara Prochownia SCEK,
ul. Boleść 2, Stare Miasto Warszawa
Uczestnicy: młodzież w wieku 15 – 19 lat (liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń)
Opis: Proponowane zajęcia składają się z części pogadanki/wykładu oraz dyskusji, podczas której uczestnicy wspólnie dokonają filozoficznej interpretacji wybranych fotografii prezentowanych przez prowadzącego. Celem warsztatów jest przedstawienie w możliwie atrakcyjnej formie klasycznych pytań filozoficznych przy użyciu podstawowych narzędzi wypracowanych przez twórców współczesnych filozoficznych teorii obrazu: R.Barthesa, J.Baudrillarda, J.Derridę. Punkt wyjścia dla zajęć stanowi powtarzana przez Sokratesa klasyczna maksyma “poznaj samego siebie” oraz rozważania wymienionych autorów nad relacją między obrazem a rzeczywistością.
Prowadzenie: Jan Molina, filozof

Wstęp wolny. Obowiązuje rezerwacja miejsc:
rezerwacja@scek.pl  W temacie wiadomości należy wpisać filozofia – NOC MUZEÓW, w treści maila imię i nazwisko osoby uczestniczącej w warsztacie.

Wystawa: “Misteria Dzieciństwa. Jerzy Ficowski”, zwiedzanie z przewodnikiem

19 maja 2018, godz. 21:00 lub 22:00 | Sala Kazamaty, Stara Prochownia SCEK,
ul. Boleść 2, Stare Miasto Warszawa
Uczestnicy: Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, rodziny z dziećmi, młodzież, seniorów.
Opis: Autorzy wystawy, Bożena Szroeder oraz Wiesław Szumiński zapraszają do podróży w krainę dzieciństwa Jerzego Ficowskiego, od zawsze związanego z Warszawą: stare fotografie, fragmenty dzienników zapisywanych dziecięcą ręką, notatki 14-letniego entomologa,  unikalny film z kroniki rodzinnej z 1930 roku, bajkowe opowieści i historie o sekretach małego chłopca. Po tych śladach zanurzamy się w świat poety, który ważną część swojej twórczości poświęcił dzieciom.
Prowadzenie: Joanna Wenek, nauczyciel języka polskiego w liceum ogólnokształcącym, doradca metodyczny w zakresie języka polskiego m.st. Warszawy

   

Rezerwuj wejściówkę

Występ chóru Camerata Varsovia 

19 maja 2018, godz. 19:00  | Amfiteatr, Stara Prochownia SCEK,
ul. Boleść 2, Stare Miasto Warszawa
Chór CAMERATA VARSOVIA powstał w styczniu 2000 roku z inicjatywy dyrygenta  –  Elżbiety  Siczek  oraz  grupy  chórzystów,  mających  już staż  w  zespołach  śpiewaczych,  pragnących  wytyczyć  własną  drogę artystyczną. Pierwszy skład chóru liczył 13 osób. Od  początku  swego  istnienia  był  to  zespół  niezależny,  zrzeszający miłośników muzyki chóralnej z różnych środowisk. Działanie zespołu stało się możliwe wyłącznie dzięki życzliwości i wsparciu wielu osób, nie tylko aktywnych chórzystów, ale również tych, którzy świadczą pomoc zespołowi przy realizacji licznych, nierzadko ambitnych zamierzeń. Od roku 2013 Chórowi patronuje Fundacja Camerata Varsovia. Swą działalność muzyczną chór łączy z misją społeczną. Angażuje się w koncerty Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, występuje w środowiskach polskich na Litwie i Ukrainie, ma na swym koncie występy charytatywne.

Występ chóru wychowanków Harcmistrza Władysława Skoraczewskiego “JUBILUS”

Chór kontynuuje działalność Centralnego Zespołu Artystycznego ZHP. W repertuarze zespołu znajdują się pieśni patriotyczne, powstańcze, harcerskie, ludowe, kolędy, muzyka poważna oraz piosenki biesiadne, warszawskie, filmowe z okresu dwudziestolecia międzywojennego i międzynarodowe.

Wstęp wolny

Koncert Zespołu Coast Revolution

19 maja 2018, godz. 21:30  | Amfiteatr, Stara Prochownia SCEK, ul. Boleść 2, Stare Miasto Warszawa

OPIS ZESPOŁU: Zespół powstał z inicjatywy Pawła Bieleckiego i Michała Sieka. W tym składzie występujemy od niecałego roku. Pojawiliśmy się już na scenach szkolnych festiwali muzycznych- Czacki Second Stage, HoffGardenParty, SOFA, PMT. W tym roku występujemy też na 26. finale WOŚP w Konstancinie. W naszym repertuarze znajduje się kilkanaście utworów, z czego 3 nagrane. Na żywo do tych utworów dochodzi jeszcze bas, który został wprowadzony już po nagraniach. Nasze utwory dostępne są również na SoundCloud i YouTube. Wszystkie teksty są nasze- autorstwa basisty(Pawła Bieleckiego) oraz naszej wokalistki (Agnieszki Młynarskiej).

MUZYKA, KTÓRĄ TWORZYMY: Muzyka inspirowana wieloma niekoniecznie nowoczesnymi nurtami, zarazem świeża gatunkowo na rynku polskim.
Zaliczyć ją można do rocka alternatywnego, jednakże tak naprawdę jest ona indywidualną wariacją stylów. Kierowana, jest do ludzi, którzy cenią sobie nie tylko dobre brzmienie, ale rownież wielowy- miarowość utworu – poetycki tekst i nietuzinkowe solówki.

Wstęp wolny

Podczas Nocy Muzeów nasze galerie są otwarte do godziny 24:00. Wstęp wolny –  zapraszamy!

Wystawa “OCZY”, autor: Natalia Siuchta
Galeria Brzozowa, ul Jezuicka 4 (wejście od ul. Brzozowej)

Wystawa Kriegspiel, autor: Hanna Rozpara
Galeria Abakus, ul. Jezuicka 4

Wystawa “in : out”, autor: Aneta W.
Galeria Kazamaty, Stara Prochownia SCEK,  ul. Boleść 2

Wystawa: THE WORLD OF IMAGERY, autor: Gabriele Musebrink
Galeria Stara Prochownia, ul. Boleść 2