KOBIETY

Teatr Tańca TILT
Recital taneczny
Stara Prochownia SCEK, ul. Boleść 2, 10 czerwca, godz. 18:00 (pokaz zamknięty)

Recital taneczny “Kobiety” to próba pokazania różnorodności kobiet i ich emocji. To wyzwanie dla tancerek Teatru Tańca TILT, ponieważ musiały zmierzyć się z przekazaniem emocji i historii w mini etiudach ułożonych, po raz pierwszy, przez same siebie. To wyzwanie dla choreografa, żeby połączyć tak różne charaktery i historie w jedną całość. Stworzyć pokaz tak, żeby nie ingerować w twórczość młodych adeptek tańca i dać im przestrzeń, żeby pokazały siebie i swoje emocje w choreografiach zbiorowych.

Marta Domagała-Witkowska

Reżyseria i scenariusz: Marta Domagała-Witkowska

Choreografia: Marta Domagała-Witkowska i zespół

Występują: Zuzanna Bernat, Klaudia Biderman, Izabela Bielecka, Aleksandra Cacko, Agnieszka Grzegorczyk, Adrianna Ładno, Aleksandra Makowska, Julia Mielniczuk, Milena Maciejewska, Zofia Skowrońska, Magdalena Szczuka, Zofia Wiśniewska

Karolina Goździkowska, Maria Leszczełowska, Urszula Sławińska, Karolina Szczotka, Sandra Zawadka, Szymon Kleszcz

 

Teatr Tańca TILT to grupa taneczna działająca w SCEK. Została założona w 2006 roku. Więcej informacji o zespole TUTAJ. Zachęcamy do obserwowania działalności Zespołu na Facebooku.

Marta Domagała-Witkowska – choreograf, tancerka, pedagog. Prowadzi warsztaty z tańca jazzowego. Twórczyni choreografii do teledysków Kasi Klich i zespołu Leszcze. Jest twórcą choreografii teatralnych do spektakli: “Co może biedny Anioł Stróż” (Rzeszów), “Mały Książę” (Tarnów, Gliwice), “Alicja w krainie czarów” (Radom), “O dwóch takich co ukradli księżyc”, “Awantura o Basię” (Warszawa). Zagrała również w spektaklach: “Awantura w piekle”, “Pinokio czyli świerszczowe opowieści”, “W pogoni za bajką” oraz “Sztukmistrz z miasta Lublina” (Teatr Rampa w Warszawie). Od 7 lat współpracuje przy projekcie Feryjne Otwarte Spotkania Artystyczne (FOSA).

 

[/su_custom_gallery]