Kurs “Nowoczesność a współczesność” – aktualności

Uwaga! Zmiana tematu następnego spotkania.
Dnia 6 czerwca 2018, mgr. Marek Stępień poprowadzi drugą część wykładu z dnia 16 maja 2018: “Świątynia Melpomeny”. Przemiany nowoczesnej architektury teatralnej
Za zmiany serdecznie przepraszamy.

Podobnie jak w latach ubiegłych zajmować się będziemy zjawiskami i procesami, które na przestrzeni ostatnich 110 lat doprowadziły do gruntownego przeobrażenia sztuk plastycznych.Zajęcia adresowane są do szerokiej grupy słuchaczy zainteresowanych głębszym poznaniem sztuki XX wieku, a w szczególności do nauczycieli, ale także do młodzieży przygotowującej się do studiów na kierunkach artystycznych – do przyszłych plastyków, architektów i historyków sztuki, oraz studentów kierunków humanistycznych.
Chcemy, aby nasze zajęcia były atrakcyjne zarówno dla nowych słuchaczy, jak też i dla tych, którzy uczestniczyli w poprzednich odsłonach cyklu. Część tematów będzie zupełnie nowa, a niektóre wykłady pogłębią pewne zagadnienia obecne wcześniej. Kursanci na zakończenie zajęć będą mogli otrzymać świadectwo ukończenia kursu.Wykłady, skierowane są do nauczycieli, młodzieży, maturzystów, kandydatów na studia, studentów i wszystkich zainteresowanych. Prowadzą je znakomicie wykładowcy, między innymi:
– prof. dr hab. Maria Poprzęcka (UW),
– prof. dr hab. Iwona Luba (UW),
– prof. dr hab. Waldemar Baraniewski (ASP),
– pracownicy Muzeum Narodowego w Warszawie,
– doświadczeni nauczyciele historii sztuki.

Cykl wykładów obejmuje od 24 do 26 spotkań w roku szkolnym 2017/2018
Czas: wybrane środy, godzina 18:00
Miejsce: sala kinowa SCEK, ul. Jezuicka 4 (Stare Miasto)
Koszt udziału: 200 PLN

Kurs rozpocznie się 18 października 2017r.

Zapisy: mskrednow@scek.pl
Koordynator merytoryczny: Halina Polak, historyk sztuki
Koordynator organizacyjny: Martyna Gryżewska

Pobierz: Tematy wykładów i szczegółowy harmonogram spotkań