Grafika komputerowa dla młodzieży

Od koncepcji po publikacje! 

Środa, czwartek: 16:00-19:15
Pracownia komputerowa, ul. Jezuicka 4

Warsztaty przeznaczone są dla osób pragnących poznać podstawy projektowania graficznego z wykorzystaniem programów Illustrator, Photoshop, InDesign oraz QuarkXPress.

Nie jest wymagana znajomość programów graficznych, pożądane są pomysły, rysunki, ilustracje i zdjęcia. Uczestnicy warsztatów poznają osiągnięcia polskich oraz światowych grafików, zobaczą obszary projektowania graficznego – od kultury alternatywnej (ziny, szablony, wklejki, nadruki) do zastosowań w mediach i reklamie. Tematami ćwiczeń będą m.in.: ilustracja i malarstwo cyfrowe, komiks, projektowanie plakatów, kalendarzy, biuletynów, gazetek szkolnych, edycja zdjęć i ilustracji, skład tekstu oraz kompozycja stron. Zajęcia mogą być pomocne dla kandydatów na wyższe uczelnie artystyczne.

Program przybliży uczestnikom zagadnienia projektowania graficznego we wszystkich etapach pracy – od koncepcji, pierwszych szkiców, pracy na komputerze z wykorzystaniem odpowiedniego oprogramowania i publikacji w różnych mediach. Zapozna z zasadami edycji zdjęć i ilustracji, składu tekstu i kompozycji stron. W trakcie spotkań będzie można pracować nad konkretnymi projektami wydawniczymi.

 

Warsztaty odbywają się trybem roku szkolnego.
Więcej informacji o prowadzącej i warsztatach: TUTAJ.
Zapraszamy do zapisów. Szczegóły rekrutacji TUTAJ.

(Zajęcia finansowane są przez Miasto Stołeczne Warszawa.)