Warsztaty literackie dla młodzieży

Takich lekcji nigdy nie będziesz mieć w szkole! Bez ocen, bez stresu, bez sprawdzianów. Na zajęciach będziemy czytać różne teksty – zarówno te dobrze, jak i mniej znane. Każdy na warsztatach ma prawo do głosu i wolności słowa. Każdy może zaproponować coś od siebie. Nikt nie będzie za to oceniany ani krytykowany. Jeżeli chcesz zobaczyć, na czym polega nieskrępowana możliwość wędrówki po fascynującym świecie literatury i kultury – te zajęcia są właśnie dla Ciebie!

Wtorek: 16:00-18:15, ul. Jezuicka 4

Na zajęciach uczestnicy będą poznawać szeroko rozumianą literaturę, wcześniejszą jak i współczesną. Teksty te będą proponowane przez prowadzącą zajęcia jak i uczestników. Uczestnicy biorą udział we wspólnej analizie i interpretacji, Mogą rozwijać swoje zainteresowania zgłaszając na bieżąco własne propozycje tematów zajęć. Grupa dostaje przygotowane na zajęcia materiały oraz możliwość korzystania z zasobów cyfrowych. Uczestniczy uczą się wskazywania skojarzeń i kontekstów stanowiących merytoryczne uzupełnienie wyjściowego materiału.
Wszyscy uczestnicy mogą liczyć na szybki rozwój umiejętności pracy z tekstem przydatny zarówno w szkolnej codzienności, jak i podczas egzaminów maturalnych.

Warsztaty mają na celu:

  • wspieranie rozwoju zainteresowań uczestników w zakresie szeroko rozumianej humanistyki w powiązaniu z kulturą i sztuką;
  • inspirowanie do postaw otwartych wobec różnych zagadnień kulturowych;
  • kształcenie umiejętności odpowiedniego posługiwania się językiem oficjalnym w mowie i w piśmie;
  • kształcenie umiejętności sprawnej analizy i interpretacji tekstów literackich oraz tekstów kultury;
  • kształtowanie umiejętności analizy i interpretacji zarówno indywidualnie jak i w zespole;
  • kształtowanie umiejętności wyrażania własnych poglądów na forum grupy;
  • kształcenie wrażliwości emocjonalnej i werbalnej, kreatywności.

Warsztaty odbywają się trybem roku szkolnego.
Więcej informacji o prowadzącej i warsztatach: TUTAJ.
Zapraszamy do zapisów. Szczegóły rekrutacji TUTAJ.


(Zajęcia finansowane są przez Miasto Stołeczne Warszawa.)