Warsztaty fotograficzne dla młodzieży

Nauka sztuki fotografii.

Uczestnicy osiągną poziom wiedzy teoretycznej i umiejętności praktyczne, które pozwolą na świadome użycie fotograficznych środków wyrazu tj. poziomu fotografa profesjonalisty.  Gwarantujemy świetne warunki lokalowe i pełne zabezpieczenie sprzętowe. Część teoretyczna obejmuje zagadnienia z zakresu techniki, technologii i estetyki fotograficznej.

W trakcie zajęć praktycznych uczestnicy uczą się fotografować w warunkach profesjonalnego studia fotograficznego, przy użyciu światła sztucznego. Organizowane są też wyjścia w plener dla zdobycia podstawowej wiedzy w dziedzinie fotografii reportażowej oraz umiejętności posługiwania się aparatem w różnych, także trudnych warunkach pogodowych i oświetleniowych. Bardziej zaawansowani mogą realizować projekty autorskie, kreując w określony sposób przestrzeń, rozmieszczając w odpowiednio oświetlonej przestrzeni różnego rodzaju obiekty, rekwizyty oraz osoby pozujące.

W części teoretycznej prowadzący opowiada o fotografii analogowej i cyfrowej, aparatach fotograficznych, obiektywach różnego typu, podstawowych parametrach fotograficznych i ich wzajemnych zależnościach, określających charakter i jakość techniczną zdjęć. Prezentuje zdjęcia wybitnych fotografików polskich i światowych, zwraca uwagę na kompozycję, światło, klimat zdjęcia.

Warsztaty odbywają się trybem roku szkolnego.
Poniedziałek i piątek: 16:00-19:15.
Więcej informacji: TUTAJ
Zapraszamy do zapisów. Szczegóły rekrutacji TUTAJ.