Warsztaty dla młodzieży w SCEK

Zapraszamy szkoły ponadgimnazjalne do trzeciej edycji projektu artystycznego: Port Prochownia.

Szukamy uczniów chętnych do podjęcia twórczego wyzwania, jakim będzie stworzenie eksponatów/rzeźb/instalacji przestrzennych oraz zaprojektowanie dużej wystawy w Starej Prochowni SCEK na Starym Mieście. Tematem przewodnim w przygotowywaniu ekspozycji jest: Planeta Człowiek.

Doświadczenie i zdolności manualne nie są wymagane.
Do udziału w warsztatach designu zapraszamy wszystkich uczniów w wieku 16 – 19 lat, którzy chcą wcielić się w rolę designerów, artystów, spróbować swoich sił jako twórca, projektant. Wystarczą: zapał i chęci, aby pod okiem doświadczonych instruktorek i projektantek sztuki użytkowej, absolwentek Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, przygotować profesjonalną wystawę.

W każdej ze szkół, z którą podejmiemy współpracę powstanie grupa warsztatowa (6-8 osób), która przez 6 tygodni będzie pracowała pod okiem artystów i instruktorów opracowując plany wystawy. Zadaniem młodzieży zaangażowanej w warsztaty, będzie przygotowanie eksponatów, stworzenie historii, instalacji, scenografii, oprawy wizualno – dźwiękowej.Wernisaż wystawy planujemy w pierwszych tygodniach czerwca 2019r.

Proponujemy:

  • 2 warsztaty x  3h w wybrane popołudnia, w szkole, która zgłosi się do projektu. Nasze instruktorki przyjadą na miejsce, gotowe do pracy projektowej z uczniami. Terminy spotkań dostosujemy do możliwości i preferencji uczestników zajęć (marzec – kwiecień 2019r).
  • 5 warsztatów x 3h w wybrane popołudnia w przestrzeni Amfiteatru Starej Prochowni SCEK, ul. Boleść 2, Stare Miasto  Warszawa (kwiecień – maj 2019r). Spotkania będą kontynuacją zajęć artystycznych, tworzenia instalacji, ekspozycji, projektowania przestrzeni wystawy. Efektem końcowym warsztatów artystycznych będzie wystawa plenerowa w centrum miasta, w Starej Prochowni SCEK, zatytułowana PLANETA CZŁOWIEK. Oprócz odbiorców indywidualnych, zobaczą ją grupy zorganizowane z placówek oświatowych, które wezmą udział w młodzieżowych oprowadzanych kuratorskich.

*Uczestnicy nie ponoszą kosztu udziału w zajęciach. Organizator zapewnia materiały niezbędne do zrealizowania wystawy.
*Z uwagi na ograniczona liczbę szkół, mogących wziąć udział w projekcie, zastrzegamy sobie możliwość skontaktowania się z wybranymi placówkami.

Kontakt: Martyna Skrednów, 22 277 06 11, e-mail: mskrednow@scek.pl; info@scek.pl

Projekt Port Prochownia III. Planeta Człowiek