Malarstwo batikowe – zapisy!

Jedyne takie zajęcia w Warszawie!

Na ilustracji batik autorstwa Olgi Prokop,
wykonany w Pracowni Batiku SCEK.

Termin:
poniedziałek 15.30-18.45
Uczestnicy: 13-20 lat
Prowadzenie: Dorota Wielkosielec-Ciapało

📝 trwają zapisy na ostatnie wolne miejsca:
➡️ https://warszawa-pozaszkolne.pzo.edu.pl

 

🎨 Malarstwo batikowe – technika wywodząca się z Indonezji – polega na naprzemiennym woskowaniu bawełnianego płótna, farbowaniu, suszeniu i na koniec prasowaniu. Zajęcia odbywają się w przyjaznej atmosferze z indywidualnym podejściem do uczestnika.

➡️ W unikalnej Pracowni Batiku działającej w SCEK od 2001 roku można poznać tajniki techniczne i technologiczne niezwykłej techniki wywodzącej się z Indonezji. Polega ona na naprzemiennym woskowaniu bawełnianego płótna, farbowaniu, suszeniu i na koniec prasowaniu. Zajęcia odbywają się w przyjaznej atmosferze z indywidualnym podejściem do uczestnika. Każdy realizuje własne projekty, we własnym tempie i na miarę własnych możliwości. Wykonane na zajęciach prace są każdego roku prezentowane w przestrzeniach wystawowych SCEK. Zajęcia są prowadzone przez Dorotę Wielkosielec-Ciapało – artystkę pedagoga, specjalistkę w dziedzinie batiku i akwareli. Ma na koncie ponad 20 wystaw indywidualnych i zbiorowych, jest laureatką wielu nagród i wyróżnień. Prowadziła warsztaty z batiku na wyższych uczelniach artystycznych i w instytucjach kultury. Swoją wiedzą i doświadczeniem chętnie dzieli się z uczestnikami zajęć, przywiązując szczególną uwagę do rzetelności warsztatowej.

Każdy uczestnik warsztatów pozna gruntownie technologię batiku na płótnie, a także nabędzie wiedzę w następujących dziedzinach:

🎨 przygotowanie warsztatu,
🎨 planowanie kolorystyki i kolejności farbowania,
🎨 sposoby eksponowania i wykorzystania batików.

Uczestnik zajęć, poprzez realizację swoich projektów, rozwinie umiejętności mieszania kolorów oraz komponowania płaszczyzny obrazu, a także poszerzy zakres informacji na temat barw i dowie się, jak twórczo wykorzystać swoją wyobraźnię.