Granice Sztuki – warsztaty ze sztuki współczesnej

Warsztaty mają pomóc odpowiedzieć na pytania: „Co to jest sztuka współczesna?”, „Czym jest dzieło sztuki?”, „Gdzie są jego granice?”, “Co je wyróżnia spośród innych form ludzkiej aktywności?”, itd.

Projekt jest pomyślany jako cykl zajęć zarówno w SCEK, jak i na wystawach sztuki współczesnej. W ramach warsztatów odbywają się wykłady z prezentacjami multimedialnymi i dyskusją uczestników, prezentacje tematów przygotowanych samodzielnie przez młodzież, wspólne oglądanie wystaw sztuki współczesnej, spotkania z twórcami, kuratorami i krytykami.
Zakres tematów podejmowanych w ramach projektu obejmuje dzieje sztuki od początku XIX wieku, poprzez pierwsze przemiany (realizm, impresjonizm i postimpresjonizm jako początek nowoczesności), kubizm i awangardy I poł. XX wieku, aż po sztukę po II wojnie w Ameryce, Europie Zachodniej i Polsce.

Termin: piątek 16.00-19.30
Wiek uczestników: 15-23 lata
Prowadzenie:
Halina Polak – historyk sztuki, nauczyciel, edukator. Ukończyła Historię Sztuki na Uniwersytecie Warszawskim, Podyplomowe Studium Pedagogiczne na UW i Podyplomowe Studium Sztuki Nowoczesnej na UAM. Nauczyciel dyplomowany. Współtworzyła założenia matury z historii sztuki, jest autorem arkuszy maturalnych i egzaminatorem od początku reformy maturalnej. Od piętnastu lat związana ze Stołecznym Centrum Edukacji Kulturalnej. Stworzyła tam i prowadzi warsztaty przygotowujące młodzież do matury, olimpiady artystycznej oraz studiów artystycznych i humanistycznych.

Pierwsze zajęcia odbędą się 27 września. 

📝 trwają zapisy na ostatnie wolne miejsca:
➡️ https://warszawa-pozaszkolne.pzo.edu.pl

Granice sztuki