“Hola, hola, pasterze z pola!” – koncert chóru HARFA

Zapraszamy na koncert Warszawskiego Chóru Żeńskiego HARFA
“Hola, hola, pasterze z pola!” 🎄🎄🎄

18 stycznia 2020, godz. 18:00
Stara Prochownia SCEK, ul. Boleść 2

Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona.
Rezerwacje przyjmujemy pod adresem mailowym: rezerwacja@scek.pl
W tytule prosimy wpisać „Hola, hola” , a w treści podać imię, nazwisko i liczbę rezerwowanych miejsc.

Chór Żeński HARFA został powołany 3 listopada 1971 r., w ramach Towarzystwa Śpiewaczego „Harfa” i od niego też przyjął swoją nazwę, a po kilkunastu latach usamodzielnił się jako osobne stowarzyszenie. Pierwszymi dyrygentami naszego zespołu byli: Jerzy Kołaczkowski i Stanisław Głowacki, natomiast w marcu 1973 roku dyrekcję chóru objął Janusz Dąbrowski, absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej w Warszawie i Akademii Muzycznej w Poznaniu.

Od początku istnienia nasz chór jest członkiem Polskiego Związku Chórów i Orkiestr. Żeńska Harfa, zyskawszy szybko popularność, występowała, na zaproszenie różnych organizacji i prywatnych osób, nie tylko w Polsce, ale i za granicą – odbyła tournée po Austrii, Belgii, Czechosłowacji, Danii, Holandii, Francji, Niemczech, Szwajcarii i Włoszech, a nawet po dalekiej Syberii, gdzie zespół przyjmowany był wyjątkowo serdecznie. Chór brał także udział w oprawie muzycznej pielgrzymek Jana Pawła II do Polski i występował na audiencjach generalnych w Watykanie u naszego Papieża Jana Pawła II, między innymi w 1981 r. Do najnowszych sukcesów chóru należy też zdobycie w styczniu 2018 r. Srebrnego Pasma na Ogólnopolskim Konkursie Kolęd i Pastorałek w Chełmnie oraz Srebrne Pasmo na I Konkursie Chóralnym Muzyki Sakralnej Carmen Fidei w Goniądzu w maju 2018.

Obecnie dyrygentką chóru jest Joanna Krejzler, absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie na kierunku Dyrygentura Chóralna w klasie prof. Ryszarda Zimaka.

koncert Hola, hola, pasterze z pola