Scena Literacka: MOJA BABEL – wieczór poezji A. Pileckiego

Zapraszamy na wieczór poetycki Aleksandra Pileckiego pt. “Moja Babel”, wielokrotnego finalisty konkursu Turniej Jednego Wiersza. Wieczór prezentowany jest w ramach Sceny Literackiej SCEK.

28 października 2021, godz. 18.30
Scena Studyjna SCEK, ul. Jezuicka 4

Wstęp wolny.

o Autorze:
Jestem Aleksander Pilecki. Uczę się obecnie na UW na kierunku Studia Filologiczno-Kulturoznawcze. Wiersze piszę od dawna, lecz dopiero od dwóch lat robię to bardziej świadomie, przy czym jeszcze się uczę i odkrywam swój styl.
W poezji staram się odkrywać świat, zarówno rzeczywisty, jak i duchowy; często wręcz łączę obydwa i dostrzegając świat rzeczywisty próbuję zgłębić ten duchowy.
Forma dla mnie jest ważna, lecz uważam, że poczucie oczyszczenia, natchnienia bądź, kolokwialnie mówiąc, rozkminy jest najważniejsze. Forma może w tym pomagać, lecz nie należy stawiać nacisku na nią, jeśli nie współpracuje z treścią.

 

Scena Literacko-Muzyczna to projekt skierowany do młodych literatów, a także osób tworzących i wykonujących piosenki literackie/poezję śpiewaną, którzy chcieliby zaprezentować swoją twórczość w warunkach scenicznych. Uczestnicy przygotowują program występu pod kierunkiem krytyka literackiego Konstantego Pieńkosza, aktorki Bożeny Robakowskiej i muzyka.