Spotkanie z Karoliną Sulej

Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej od 2013 roku organizuje dla uczniów warszawskich szkół w wieku 13-19 lat cykl Lekcja z Mistrzem Reportażu – spotkania z reportażystami nominowanymi do Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za Reportaż Literacki.

W tym roku odbyło się spotkanie z Justyną Czechowską, a przed nami jeszcze Lekcje z Katarzyną Kobylarczyk, Mirosławem Tryczykiem, Marcinem Kąckim oraz najbliższe, z Karoliną Sulej. Więcej informacji o Lekcjach znajdziesz tutaj – kliknij.

Lekcja z Karoliną Sulej odbędzie się w ramach Warsztatów dziennikarskich SCEK.  Spotkanie z finalistką 12. edycji Nagrody RK, autorką książki “Rzeczy osobiste. Opowieść o ubraniach w obozach koncentracyjnych i zagłady”, Wydawnictwa Czerwone i Czarne poprowadzi Bożena Dudko.

 

W środę 27 października 2021. godz. 18:00-19:30 warsztatowicze będą mieli niepowtarzalną okazję w kameralnym gronie zadać autorce swoje pytania. Dołącz do grupy warsztatowej (ostatnie wolne miejsca!). Szczegóły dotyczące rekrutacji na zajęcia znajdziesz TUTAJ.

 

W czym na śmierć?
Zapomnijmy o stereotypie identycznych pasiaków w Auschwitz. W rzeczywistości stroje więźniów różnorodnością i przypadkowością bardziej przypominały karnawałowy świat na opak niż zakład karny. Poprzez rozmowy z ocalałymi, poprzez studiowanie pod nowym kątem archiwalnych wspomnień i fotografii, reporterka bada psychologiczną moc ubrań i przedmiotów osobistego użytku, która ze szczególną siłą ujawnia się w sytuacji ekstremalnej.

~Katarzyna Surmiak-Domańska

Karolina Sulej (ur. 1985) – pisarka, reporterka, antropolożka, doktorantka w Instytucie Kultury Polskiej UW, gdzie działa w Zespole Badań nad Pamięcią o Zagładzie, współautorka książki „Ślady Holokaustu w imaginarium kultury polskiej”. Autorka m.in. zbioru reportaży o polskiej modzie po 1990 roku „Modni. Od Arkadiusa do Zienia”, książki non-fiction o Stanach Zjednoczonych „Wszyscy jesteśmy dziwni. Opowieści z Coney Island”, za którą była nominowana do Nagrody im. Teresy Torańskiej. Współautorka „Wanderlust” ‒ książki-gry komputerowej o podróżowaniu, nominowanej do Paszportu Polityki 2019. Dla Instytutu Adama Mickiewicza zredagowała książkę „Resaon and Flair. 100 years of Fashion in Poland”, której jest także współautorką. Nagrała podcasty: o roli ubioru w życiu codziennym „Garderobiana” dla platformy Storytel i „Antropologiczne szepty” dla Stowarzyszenia Pracownia Etnograficzna oraz „Uncommon Ground Podcast” o związkach sztuki i biznesu. Jest też współautorką audioserialu reporterskiego „Supernowa. Historia Arkadiusa” dla Audioteki.


Prosimy o kontakt jeżeli chcesz dołączyć do grupy:
Magdalena Ordakowska
☎️
22 277 06 10
📧 mordakowska@scek.pl, info@scek.pl

Bożena Dudko
📧 bdudko@scek.pl

Projekt finansowany z budżetu  m.st. Warszawa.
Informacja o wszystkich spotkaniach – kliknij tutaj.

 

Warsztaty dziennikarskie odbywają się każdą środę roku szkolnego (ostatnie wolne miejsca!).
W soboty zapraszamy do udziału w Laboratorium dziennikarskim. Kliknij
TUTAJ  i poznaj szczegóły!

 

Zapowiedzi kolejnych spotkań:

Marcin Kącki – 3 listopada 2021
Katarzyna Kobylarczyk – 6 listopada 2021
Mirosław Tryczyk – 4 grudnia 2021