Konkurs plastyczny Obraz mojej Warszawy 2021

“Obraz mojej Warszawy” to wyjątkowy konkurs plastyczny, który organizujemy w Stołecznym Centrum Edukacji od wielu lat. Celem konkursu jest zainteresowanie pejzażem miejskim jako tematem do wyrażania przeżyć i estetycznych doznań, zaciekawienie Warszawą oraz promocja laureatów konkursu.

 

Tegoroczną edycję konkursu organizujemy pod hasłem “Warszawa zapoznana”.

“Zapoznany” to ktoś, kogo zapomniano lub nie pamięta się należycie. To ktoś lub coś niedocenionego. Poznajemy, lecz za chwilę zapominamy koncentrując się na tym, co najbardziej rozpoznawalne. Takich miejsc zapoznanych w Warszawie jest bardzo dużo. Chociaż nie są to miejsca z pierwszych stron przewodników, to mają swoją historię, swój niepowtarzalny klimat. Mogą to być opuszczone rotundy gazowni, Fort Bema, żelazne rzeźby dawnej Woli, Bazar Różyckiego, targ staroci na Kole, Fabryka Norblina, robotnicza Wola, Praga itp. Namaluj takie  miejsce zapomniane i przez Ciebie na nowo odkryte. Powodzenia!

Zapraszamy do udziału w konkursie uczniów i uczennice szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz uczestników i uczestniczki zajęć w domach kultury, klubach i placówkach edukacji pozaszkolnej znajdujących się na terenie Warszawy, a także dzieci i młodzież posiadające status mieszkańca Warszawy. Wiek uczestnika nie może przekraczać 19 lat.

 

Zgłoszenia:

 • Warunkiem dopuszczenia prac do konkursu jest wypełnienie elektronicznego Formularza Uczestnika Konkursu oraz załączenie do niego zdjęć maksymalnie 2 prac plastycznych (wielkość jednego pliku max. 5 MB). Formularz znajduje się na dole strony oraz TUTAJ (kliknij).
 • Zdjęcie może być wykonane telefonem, prosimy jednak o staranne i dokładnie sfotografowanie pracy, aby mogła być ona rzetelnie oceniona przez jury konkursu. W przypadku zdjęcia
  niewyraźnego zostanie wystosowana przez Organizatora prośba o przesłanie lepszej wersji lub praca nie zostanie zakwalifikowana do udziału w konkursie.
 • Jeżeli zgłoszone prace zostały wykonane pod opieką artystyczną Nauczyciela/ki, Instruktora/ki, prosimy o wysłanie tej informacji na adres: mordakowska@scek.pl lub info@scek.pl, w treści maila wpisując imię i nazwisko Uczestniczki/Uczestnika oraz dane kontaktowe do Nauczyciela/ki, Instruktora/ki. Informacje może wysłać Nauczyciel/ka, Instruktor/ka, dołączając listę wszystkich Uczestników i Uczestniczek, których/e zgłosił do udziału w Konkursie.
 • Organizator przyjmuje tylko prace, które spełniają poniższe kryteria:
  – Dozwolone techniki: rysunek, malarstwo, grafika warsztatowa, techniki łączone, wszystkie płaskie formy plastyczne poza fotografią i grafiką komputerową;
  – Każdy plik musi być podpisany zgodnie ze schematem: imię i nazwisko, wiek, tytuł pracy (jeżeli jest), szkoła np. „Maria Nowak, 10 lat, Wiosna, Szkoła Podstawowa nr 1″;
  – Zdjęcie pracy musi być wyraźne i wykonane ze starannością i estetyką;
  – Zdjęcie pracy powinno mieć format JPG, JPGE, JPE, lub PNG (preferowany PNG);
  – Zdjęcie jednej wysyłanej pracy nie może przekraczać rozmiaru 5 MB.

 

Terminy

 •  Termin przyjmowania prac upływa 12 listopada 2021 r. Po tym terminie prace nie będą przyjmowane.
 •  Prace należy wysyłać za pomocą formularza znajdującego się poniżej.
 •  Lista prac nagrodzonych zostanie ogłoszona najpóźniej 30 listopada 2021 r. na stronie internetowej www.scek.pl.
 •  Wybrane prace zostaną zaprezentowane na wirtualnej wystawie na stronie internetowej SCEK.

 

Nagrody

 • Organizator przewiduje nagrody dla autorów najlepszych prac.
 • Nagrody zostaną wręczone w sposób ustalony przez organizatora zgodnie z obowiązującym w określonym czasie reżimem sanitarnym.
 • Laureaci/tki zostaną poinformowani/e o formie wręczenia nagród drogą mailową lub telefoniczną.

 

 

FORMULARZ ZGŁOSZENIA – OBRAZ MOJEJ WARSZAWY 2021 – kliknij tutaj 

 

 

Koordynator konkursu
Magdalena Ordakowska
Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej, ul. Jezuicka 4
e-mail: mordakowska@scek.pl, info@scek.pl, tel. 22 277 06 10
www.scek.pl

Niedługo opublikujemy szczegółowe informacje o konkursie “Muzyka i obraz 2021”.
Tegoroczna edycja zaplanowana została na listopad-grudzień.

 

Pliki do pobrania:
Regulamin konkursu plastycznego “Obraz mojej Warszawy 2021”- kliknij tutaj 

obraz mojej Warszawy