Warsztaty teatralne dla młodzieży – nabór – II semestr! 

Warsztaty teatralne dla młodzieży  – możliwość dołączenia do grupy warsztatowej w II semestrze!

TERMIN NABORU: 22 i 24 luty, godzina 16:30
SCEK, ul. Jezuicka 4

Warsztaty teatralne MNIEJ/WIĘCEJ WAŻNE!  to przestrzeń dla osób zaczynających swoją przygodę ze sztuką. Może się okazać, że teatr to tylko punkt wyjścia. Podczas spotkań warsztatowych będziecie mogli sprawdzić swój twórczy potencjał. Będziemy wychodzić od działań kreatywnych, uruchamiać ciała, wyobraźnię, akceptować swoje predyspozycje, ale również wychodzić ze strefy komfortu i sprawdzać co tam na nas czeka.

Będziemy eksperymentować z różnymi konwencjami teatralnymi, performancem, happeningiem. W każdym z tych działań będziecie mogli się sprawdzić jako aktorzy wchodzący w różne role/sytuacje. Wszystko w bezpiecznej przestrzeni, bez oceniania, ucząc się opisywać swoje interpretacje, wrażenia i emocje.

Ważnym uzupełnieniem doświadczania będzie wspólne poszukiwanie inspiracji realizowane poprzez wspólne wyjścia do galerii sztuki, teatrów, uczestnictwo w wydarzeniach kulturalnych również poza głównym, instytucjonalnym obiegiem.

Każdego rodzaju twórczość własna (muzykowanie, pisanie, taniec, fotografia, film itp) będzie dodatkowym atutem, jednocześnie brak doświadczenia nie stanowi żadnej przeszkody!

Jest możliwość dołączenia do grupy spotykającej się we wtorki i czwartki: 16:30 – 18:45 albo tylko w piątki: 15:45 – 19:30.

Wspólną prace zakończymy autorskimi, performatywnymi pokazami w czerwcu!

Więcej o warsztatach teatralnych: 

Warsztaty teatralne Tomasz Daszczuk

Warsztaty w całości finansuje m.st. Warszawa 

Prowadzący: 
Tomasz Daszczuk – reżyser, aktor, pedagog teatru, który inspiracji poszukuje na granicach konwencji… Absolwent Wydziału Reżyserii Teatru Dzieci i Młodzieży przy Wrocławskiej PWST, aktor z dyplomem ZASP dla twórców teatrów alternatywnych. Członek Stowarzyszenia Pedagogów Teatru, gdzie współtworzy projekty i prowadzi warsztaty („Kierunek Teatr”, „Teatralne Spięcie”, „Teatr CTRL+V”, „Scenariusze przyszłości”). Współtwórca Festiwalu SZTUKA DZIAŁA w Starej Prochowni SCEK. Współorganizator i wieloletni obserwator (juror) Warszawskiego Festiwalu Teatralnego Młodych. Współpracuje z Instytutem Teatralnym (Lato w teatrze, Konkurs im. Jana Dormana, Teatroteka Szkolna ) i TR WARSZAWA (TR Tisz) przy projektach z zakresu pedagogiki teatralnej.