Warsztaty teatralne Tomasz Daszczuk

Warsztaty odbywają się trybem roku szkolnego.
Zapraszamy do zapisów. Szczegóły rekrutacji na warsztaty teatralne

W ofercie też:
Laboratorium projektów teatralnych z Tomaszem Daszczukiem
Warsztaty aktorskie ze Stanisławem Dembskim
Sztuka aktorska z Bożeną Robakowską
Grupa twórcza Malkontenci z Bożeną Robakowską
Scena Młodych (możliwość zagrania spektaklu na scenie Starej Prochowni SCEK)

Możliwość konsultacji telefonicznej lub osobistej w siedzibie SCEK:
wtorek: 18:45 – 19:00,
środa: 18:45 – 19:30.
Numer telefonu do pokoju nauczycielskiego: 22 277 06 13.

 

TEATR 13+

poniedziałek, godz. 16.30-18.45
środa, godz. 16.30-18.45

Scena Staromiejska SCEK, ul. Jezuicka 4

wiek uczestników: 13-16 lat

Warsztaty teatralne 13+ to przestrzeń dla osób zaczynających swoją przygodę ze sztuką. Wybraliście teatr, ale może się okazać, że to tylko punkt wyjścia. Podczas spotkań będziecie mogli sprawdzić swój twórczy potencjał. Będziemy wychodzić od działań kreatywnych, uruchamiać ciała, wyobraźnię, akceptować swoje predyspozycje, ale również wychodzić ze strefy komfortu i sprawdzać co tam na nas czeka.

Będziemy eksperymentować z różnymi konwencjami teatralnymi, performancem, happeningiem. W każdym z tych działań będziecie mogli się sprawdzić jako aktorzy wchodzący w różne role/sytuacje. Wszystko w bezpiecznej przestrzeni, bez oceniania, ucząc się opisywać swoje interpretacje, wrażenia i emocje.

Ważnym uzupełnieniem doświadczania będzie wspólne poszukiwanie inspiracji realizowane poprzez wspólne wyjścia do galerii sztuki, teatrów, uczestnictwo w wydarzeniach kulturalnych również poza głównym, instytucjonalnym obiegiem.

Uczestnicy mają zapewnione pierwszeństwo w warsztatach organizowanych z zaproszonymi gośćmi, udział w festiwalach (Warszawski Festiwal Teatralny Młodych) i projektach SCEK (m.in. SZTUKA DZIAŁA, Feryjne Otwarte Spotkania Artystyczne i inne).

Wynikiem naszych twórczych działań będzie wspólnie stworzony, autorski spektakl, zrealizowany na profesjonalnej Scenie Staromiejskiej SCEK.

Przewodnikiem będzie Tomasz Daszczuk – reżyser, aktor, pedagog teatru, który inspiracji poszukuje na granicach konwencji… Absolwent Wydziału Reżyserii Teatru Dzieci i Młodzieży przy Wrocławskiej PWST, aktor z dyplomem ZASP dla twórców teatrów alternatywnych. Członek Stowarzyszenia Pedagogów Teatru, gdzie współtworzy projekty i prowadzi warsztaty („Kierunek Teatr”, „Teatralne Spięcie”, „Teatr CTRL+V”, „Scenariusze przyszłości”). Współtwórca Festiwalu SZTUKA DZIAŁA w Starej Prochowni SCEK. Współorganizator i wieloletni obserwator (juror) Warszawskiego Festiwalu Teatralnego Młodych. Współpracuje z Instytutem Teatralnym (Lato w teatrze, Konkurs im. Jana Dormana, Teatroteka Szkolna ) i TR WARSZAWA (TR Tisz) przy projektach z zakresu pedagogiki teatralnej.

TEATR MNIEJ/WIĘCEJ WAŻNE!

wtorek, godz. 16.30-18.45
czwartek, godz. 16.30-18.45

Scena Staromiejska SCEK, ul. Jezuicka 4

wiek uczestników: 13-19 lat

Podczas spotkań warsztatowych będziemy eksperymentować wykorzystując różne formy i konwencje artystyczne. Będziemy działać na granicy teatru alternatywnego, performance’u i happeningu.

Twoja wrażliwość, zainteresowania i fascynacje będą materiałem do artystycznych poszukiwań. Poznasz szalonych ludzi o podobnych zainteresowaniach. Będziesz rozwijał warsztat artysty/aktora. Jeśli sytuacja na to pozwoli, a mam nadzieję, że tak się stanie: będziemy kreować akcje artystyczne w przestrzeni miejskiej, będziemy razem wychodzić do galerii i teatrów. Poszukamy inspiracji podglądając zarówno zawodowych artystów jak i pasjonatów działających nieformalnie.

Stworzymy autorski spektakl, opowiemy o rzeczach niebezpiecznych, gorących i ważnych. Będziemy działać na profesjonalnej Scenie Staromiejskiej SCEK.

(Zajęcia finansowane są przez Miasto Stołeczne Warszawa)

Będziemy wdzięczni za podzielenie się z nami Waszymi przemyśleniami, dotyczącymi oferty zajęć dla uczestników indywidualnych, dlatego prosimy o wypełnienie krótkiej ankiety. Jest ona jednocześnie podsumowaniem dotychczasowych warsztatów. Dziękujemy!

ANKIETA

Prowadzący

Tomasz Daszczuk

Reżyser, aktor, pedagog teatru. Absolwent Wydziału Reżyserii Teatru PWST Wrocław, aktor z dyplomem ZASP. Członek Stowarzyszenia Pedagogów Teatru. Współtwórca Festiwalu SZTUKA DZIAŁA, juror Warszawskiego Festiwalu Teatralnego Młodych. Współpracuje z Instytutem Teatralnym, TR WARSZAWA oraz organizacjami zajmującymi się edukacją alternatywną. Inspiracji poszukuje na granicach konwencji. Kontakt: tdaszczuk@eduwarszawa.pl Termin konsultacji: wtorek: 18:45 – 19:00, środa: 18:45 – 19:30.