Konkurs na materiał dokumentalny

 

Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej zaprasza do udziału w Konkursie na reportaż, materiał dokumentalny „Mój busz po polsku” inspirowanym zbiorem reportaży Ryszarda Kapuścińskiego. Konkurs dedykowany jest osobom w wieku 13-19 lat mieszkającym w Warszawie lub uczącym się w warszawskich szkołach. Jest to 13 edycja konkursu.

 

Jak mawiał Ryszard Kapuściński, żeby uprawiać reportaż, trzeba być dobrym człowiekiem – jesteśmy pewni, że nie brakuje wśród  Was osób pełnych wrażliwości i empatii, którzy potrafią słuchać i są otwarci na świat wokół nich. Wybierzcie i skupcie się na określonym bohaterze, zjawisku, wydarzeniu. Wasza historia musi mieć temat. Poznajcie go i pokażcie, co z niego wynika, jakie jest tło opisywanych/prezentowanych wydarzeń.

Z niecierpliwością oczekujemy tegorocznych zgłoszeń. Pokażcie jak widzicie otaczającą nas rzeczywistość.
Zadanie w konkursie to znalezienie tematu i przygotowanie materiału dokumentalnego.  Liczy się Twój pomysł na reportaż. Możesz wybrać tradycyjną formę literacką, przygotować reportaż radiowy, filmowy lub fotograficzny. Ważne, aby praca zachowała charakter dokumentalny. Forma dźwiękowych opowieści przeżywa obecnie renesans. Reportaż radiowy należy rozumieć szeroko – jako rejestrację słowno-dźwiękową, podcast, audycję itd. Zachęcamy do eksperymentowania z formą. Decydując się na fotoreportaż bądź pracę filmową nie zapomnij dodać krótkiego wstępu i nadać tytułów.

Do udziału w Konkursie mogą przystąpić uczniowie/ uczennice zgłaszający/e się indywidualnie lub wytypowani przez szkoły, placówki wychowania pozaszkolnego, domy kultury i biblioteki.

Warunkiem uczestnictwa w Konkursie jest wypełnienie elektronicznego formularza zgłoszenia
oraz załączenie do niego pracy o charakterze dokumentalnym.

Termin przyjmowania zgłoszeń: do 31 maja 2022 r.
Na laureatów konkursu czekają atrakcyjne nagrody!

 

ELEKTRONICZNY FORMULARZ ZGŁOSZENIA

  • W jednym formularzu można wysłać maksymalnie 5 plików (wielkość jednego pliku max. 5 MB).
  • Pliki większe niż 5 MB należy wysłać za pomocą wirtualnych dysków. Link do ich pobrania należy wkleić w formularz zgłoszenia.

 

Szczegóły w Regulaminie –  do pobrania TUTAJ (kliknij).

 

Wyróżnione prace zostaną opublikowane na stronie internetowej SCEK
oraz w „Arkuszach Literackich”cyklicznej publikacji Stołecznego Centrum Edukacji Kulturalnej.

Organizator: Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej
Współorganizator: Biuro Edukacji Miasta Stołecznego Warszawa

Koordynator konkursu:
Magdalena Ordakowska
tel. 22 277 06 10, e-mail: mordakowska@scek.pl, info@scek.pl