Krystyna Gorayska. ECHO

 

Galeria Abakus, ul. Jezuicka 4
Czas trwania wystawy: 10 maja – 8 czerwca 2022
Galeria czynna codziennie w godz. 14:00-19:00, wstęp wolny

 


ECHO

Projekt realizowany w polskich Tatrach w styczniu 2021 roku. Główną inspiracją był Mazurek nr 1 op. 50 Karola Szymanowskiego. W utworze tym wyczuwalna jest tatrzańska przestrzeń –  melodia niosąca się pomiędzy halami i górami, której nic nie generuje. Seria „Echo” to próba wizualizowania tej przestrzeni i ciszy. Mimo, iż projekt realizowany był w szczycie sezonu turystycznego Krystyna celowo wyklucza w swoich pracach postać człowieka. Kształtuje narrację w taki sposób, aby nie ukazywać tej rzeczywistości w kontekście atrakcji turystycznej. Projekt ten stanowi nostalgiczny komentarz fotografki nad rolą miejsca, który może pobudzić odbiorcę do refleksji nad jego przyszłością.

 

Krystyna Gorayska urodziła się w 2002 roku w Warszawie. Od lat dziecięcych kształciła się w muzyce klasycznej. Od 2021 roku jest studentką Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych w Hadze na wydziale fotografii. Głównym tematem jej obecnych projektów jest natura oraz dynamika relacji człowieka z przyrodą. Jej prace przedstawiają świat w którym przestrzeń pozbawiona jest czasu, a mimo to jest on kompletny sam w sobie. Krystyna skupia się na kreowaniu odczucia pustki i spokoju, tak aby świat który fotografuje mógł być kontemplowany przez odbiorcę.

 

 

Krystyna Gorayska w latach 2019-2021 była uczestniczką  Warsztatów fotograficznych SCEK prowadzonych przez Remiego Uranta.
Zapraszamy do zapisu na zajęcia. Trwa rekrutacja na rok szkolny 2022/23 – szczegóły tutaj.