Noc Muzeów w SCEK

Przeżyj twórczo Noc Muzeów! Zapraszamy do zapoznania się z programem wydarzeń realizowanych w Stołecznym Centrum Edukacji Kulturalnej  w ramach warszawskiej Nocy Muzeów. Na wszystkie wydarzenia obowiązuje wstęp wolny. 

 

Stara Prochownia SCEK, ul. Boleść 2, Warszawa Stare Miasto

 • 17.00 – 20.00 Otwarte warsztaty malarskie – “Bądź malarzem jednej nocy!”,
  Prowadzenie: Ewa Kunkowska, artystka, malarka I Stara Prochownia SCEK, ul. Boleść 2
  Otwieramy dla Ciebie naszą Pracownię rysunku i malarstwa. Są: sztalugi, płótna, farby. Będzie: martwa natura, pejzaż oraz ludzie z pasją tacy, jak Ty. Zapraszamy na Otwarte Warsztaty Malarskie w Noc Muzeów od godziny 17.00 aż do zmroku. Nawet jeśli nie trzymałeś nigdy pędzla w ręku – możesz wcielić się w rolę malarza. Wpadnij do nas i namaluj własny obraz.
  a
  FORMULARZ ZGŁOSZENIA NA PLENER
  (w formularzu należy wybrać odpowiedni plener)
  a
 • 18:00 Wernisaż przestrzennej wystawy „Tryptyk” połączony z muzycznym happeningiem
  Ogród w Amfiteatrze Starej Prochowni SCEK
  a
 • 19:00 – 20.00 Koncert Muzycznej Sceny Młodych SCEK “U Felka bal” (opieka artystyczna Izabela Borkowska, Urszula Napiórkowska, akompaniator: Marek Błaszczyk)
  Więcej informacji o projekcie i Młodych Artystach (kliknij tutaj)
  Amfiteatr Stara Prochownia
  a
 • 14.00 – 21.00 Wystawa „ Trjaknusari” I Oliwa Data
  Galeria Kazamaty
  a
 • 14.00 – 21.00 Wystawa “W głąb krajobrazu. Morze” I Agata Jóźwiak
  Galeria Stara Prochownia

 

SCEK, ul. Jezuicka 4, Warszawa Stare Miasto

 • 16.00 – 20.00 Otwarte warsztaty malarskie
  Prowadzenie: Magda Fokt, artystka, malarka | Taras widokowy, ul. Brzozowa
  Otwieramy dla Ciebie naszą Pracownię rysunku i malarstwa. Są: sztalugi, płótna, farby. Będzie: martwa natura, pejzaż oraz ludzie z pasją tacy, jak Ty. Zapraszamy na Otwarte Warsztaty Malarskie w Noc Muzeów od godziny 16.00 aż do zmroku. Nawet jeśli nie trzymałeś nigdy pędzla w ręku – możesz wcielić się w rolę malarza. Wpadnij do nas i namaluj własny obraz.
  a
  FORMULARZ ZGŁOSZENIA NA PLENER   
  (w formularzu należy wybrać odpowiedni plener)
  a
 • 15.00 – 18.00  spotkanie z Małgorzatą Gołotą – polską dziennikarką prasową i radiową, a także lektorką, autorką książek – „Spinalonga. Wyspa trędowatych”, „Żyletkę zawsze noszę przy sobie” o depresji dzieci i młodzieży i “Jak być dobrym rodzicem? Książka o rodzicielstwie w czasach social mediów, opresyjnych szkół i samotności”, wiek uczestników 15+ (prowadzenie: Bożena Dudko) Więcej informacji o spotkaniu – kliknij tutaj. 
  a
 • 14.00 – 21.00 MiniTextileArt I Miniaturowe opowieści w Galerii Abakus. 17:00-18:00 – oprowadzanie kuratorskie po wystawie.
  a
 • 14.00 – 21.00 Wystawa Pracowni Animacji Poklatkowej
  Galeria Brzozowa, wejście od ul. Brzozowej
  W godzinach 18:00 – 20:00 zapraszamy dzieci i młodzież do Galerii Brzozowa na warsztaty z animacji poklatkowej, podczas których będzie można spróbować samodzielnie stworzyć krótki film wycinankowy. Warsztat poprowadzi Marta Kawecka-Smolińska – artystka wizualna prowadząca warsztaty z animacji dla dzieci w wieku 11-15 lat w SCEK.

 

Na wszystkie wydarzenia obowiązuje wstęp wolny. Na warsztaty malarskie oraz spotkanie autorskie z Małgorzatą Gołotą obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc poprzez elektroniczne formularze zgłoszenia.