Ani żadnej rzeczy. | Wystawa fotografii Kacpra Trzeciego

W dniach 1 i 2 listopada galeria czynna normalnie w godzinach 14.00-19.00.

Kazamaty Stara Prochownia SCEK, ul. Boleść 2
Czas trwania wystawy: 2 października – 30 listopada 2023
Galeria czynna codziennie w godz. 14:00-19:00, wstęp wolny
Wernisaż: 7 października 2023, godz. 15:00

 

Pamiątka z Częstochowy. Miasto moje, a w nim najpiękniejszy dewocjonaliów świat, najpiękniej lśni. Projekt ANI ŻADNEJ RZECZY. to jasnogórskie stragany oczami mieszkańca Częstochowy. Różańce powieszone obok tęczowej kaczki, figurki świętych nad lalkami Barbie czy szpaler Matek Boskich, to obrazy widoczne na straganach, którym autor postanowił się przyjrzeć, uwypuklając ich absurdy. Powstałe prace to komentarz do komercjalizacji świętości.

Kacper Trzeci – urodzony w 1998 roku, swoje dzieciństwo spędził w Częstochowie, obecnie student kierunku Fotografia na Wydziale Operatorskim i Realizacji Telewizyjnej w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. L. Schillera w Łodzi. W swojej twórczości skupia się głównie na zabiegach związanych z postprodukcją i formą prezentacji prac.
Jedne są wydrukowane na transparentnym papierze, inne zapakowane, jeszcze inne wydrukowane na pudełkach od zapałek, a inne są pozbawione wszelkich zasad poprawnej ekspozycji. Wywodzi się z fotografii reportażowej, najczęściej fotografuje taniec, z którym kiedyś był związany. Określa siebie cytatem rapera Łony: “słucham bitów przez wazon” – nie ma rzeczy dziwnych, są tylko
te własne… które są dziwne. Pociąg do dziwności inspiruje go najbardziej.

Instagram: @trzeci_tak