Kolędowanie z GAT

12 stycznia 2024 r. o godz. 11 rozpocznie się coroczne kolędowanie organizowane przez Grupę Aktywności Twórczej. Ze Sceny Teatralnej w Starej Prochowni SCEK rozbrzmią po raz kolejny tradycyjne kolędy oraz pastorałki. Młodzi artyści GAT wraz z prowadzącą zajęcia, Joanną Łabęcką stworzą niezwykły klimat i nastrój wspólnego świętowania i dzielenia się radością świąt.

Grupa Aktywności Twórczej
Uczestnicy zajęć pięć razy w tygodniu biorą do rąk palety oraz pędzle i stają przed sztalugami
w przestronnej pracowni plastycznej. Za każdym razem pogłębiają doświadczenie natury, ludzi, własnych przeżyć – tego, co pozornie spowszedniało, bo otacza i wypełnia nas codziennie.
W tym zadaniu nierzadko towarzyszą im artyści dawni i współcześni. Podczas pracy niepełnosprawność uczestników zostaje nieomal zawieszona. Spotkanie odczucia z gestem, barwą, kształtem, bez względu na to, jak nieporadne są palce i głowa, wydobywa na powierzchnię
coś żywego i oryginalnego. Jak to się dzieje, pozostanie chyba tajemnicą. Na koniec każdego cyklu zajęć organizowana jest wystawa najlepszych prac, prezentująca obrazy malowane temperą i akrylami lub rysowane pastelami olejnymi. Wernisaż jest okazją do spotkania wszystkich uczestników Grupy Aktywności Twórczej z kilkunastu warszawskich ośrodków.
Inicjatorem i osobą prowadzącą warsztaty jest Joanna Łabęcka, nauczycielka, która z zapałem dzieli swoje pasje artystyczne (malarstwo i fotografia) z innymi.