Usłyszeć dobrostan. Warsztat dźwiękowy – Sztuka Działa 2023

W sobotę 9 grudnia 2023 odbył się warsztat dźwiękowy Usłyszeć dobrostan.

Na co dzień, zanurzeni w hałasie codzienności, szukamy namiastki wytchnienia i relaksu. Czy możliwe jest naginanie rzeczywistości, które chociaż trochę pomoże przenieść nas w odmienny, wyśniony dobrostan? Jakie dźwięki chcielibyśmy zapisać, zachować i wyciągać z pudełka, kiedy potrzebujemy odpoczynku i spokoju? Co wprawia nas w stan przyjemności? Którymi możemy się podzielić, a które wolimy zostawić tylko dla siebie?
W trakcie warsztatu generowaliśmy i nagrywaliśmy dźwięki. Następnie je przetwarzaliśmy, rozciągaliśmy i przecinaliśmy. Stworzyliśmy swoje własne osobiste archiwa odgłosów, szeptów, melodii i stworzyliśmy z nich interaktywne, dźwiękowe instalacje.

Kiedy: 9.12.2023, sobota, godz. 13.0016.00
Gdzie: Sala widowiskowa SCEK, Jezuicka 4
Prowadzenie: Sebastian Świąder

 

O prowadzącym:
Sebastian Świąder – pedagog teatru, muzyk, kompozytor, reżyser działań performatywnych, inicjator interdyscyplinarnych procesów twórczych. Absolwent kulturoznawstwa w Instytucie Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego oraz specjalizacji Animacja Kultury. Pracownik Teatru Ochoty oraz członek Stowarzyszenia Pedagogów Teatru, z którym inicjuje i współtworzy wiele projektów pedagogiczno-teatralnych w instytucjach kultury i teatrach (m.in. we współpracy z Instytutem Teatralnym, TR Warszawa, Teatrem Dramatycznym w Wałbrzychu, Teatrem Pinokio w Łodzi, Teatrem BAJ w Warszawie). Współpracuje z Teatrem 21, Teatrem Węgajty/projekt terenowy, Stowarzyszeniem Katedra Kultury, Towarzystwem Inicjatyw Twórczych “ę” (jako członek sieci Latający Animatorzy Kultury). Pedagog Teatru w wielu spektaklach repertuarowych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Projektuje i prowadzi warsztaty teatralne, muzyczne i performatywne dla dzieci, młodzieży, osób dorosłych i seniorów. Laureat Nagrody Specjalnej Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej w 2023 roku. 

Wydarzenia są finansowane z budżetu m. St. Warszawy. Udział jest bezpłatny.
Warsztaty są częścią Festiwalu Sztuka Działa 2023. Więcej informacji można znaleźć tutaj.