Zapisz się na warsztaty tworzenia instalacji

Warsztaty tworzenia instalacji organizowane w ramach Festiwalu Sztuka Działa

 

DOBROSTAN, czyli zadowolenie z kondycji życia fizycznego, psychicznego i społecznego. Poprzez zaprojektowanie i wykonanie obiektów przestrzennych, uczestnicy i uczestniczki warsztatów będą komentować pojęcie współczesnego dobrostanu, a nawet wspierać jego rozwój.
Reakcje emocjonalne człowieka mają charakter uniwersalny i podążają za wzorcami, jednak ich ekspresja – czyli przeżywanie, są indywidualną kwestią każdego człowieka. Właśnie te niuanse, specyficzne zachowania i osobiste potrzeby będziemy badać i określać za pomocą form przestrzennych oraz zaprojektowanych przedmiotów i obiektów użytkowych.

Wiek uczestników: 16-21 lat

Terminy spotkań:
17 listopada 2023 (piątek), godzina 16.00 – 19.30, 18, 19 listopada 2023 (sobota – niedziela), godzina 10.00 – 15.00
24 listopada 2023 (piątek), godzina 16.00 – 19.30, 25, 26 listopada 2023 (sobota – niedziela), godzina 10.00 – 15.00
Miejsce spotkań: pracownia projektowania przestrzennego SCEK, Jezuicka 4

Zgłoszenia poprzez formularz
* Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Montaż wystawy:
6 – 7 grudnia 2023 (środa – czwartek), godzina 14.00 – 19.00  

Wernisaż wystawy:
8 grudnia 2023 (piątek) godz. 18.30 Galeria Brzozowa SCEK,  
wstęp wolny liczba miejsc ograniczona  

„Forma podąża za funkcją” – głosi jedno z najważniejszych stwierdzeń architektury nowoczesnej, stworzone w szkole Bauhausu. W trakcie warsztatów będziemy je redefiniować, ponieważ forma zacznie dążyć do zapewnienia dobrostanu. Każdy projekt wykonany przez uczestników i uczestniczki warsztatów będzie różnił się ze względu na formę, oświetlenie, geometrie, układ funkcjonalny i umiejscowienie w przestrzeni Galerii Brzozowej. Wybór i określenie potrzeb użytkowników docelowych zaprojektowanych obiektów oraz ich specyficznych potrzeb, będzie przekładał się na rozwiązania przestrzenne i materiałowe. W trakcie wernisażu podsumowującego proces pracy, Galeria Brzozowa zamieni się w przestrzeń poruszającą zmysły, sumienia i umysły odwiedzających.

BIO: Anna Eliza Gwiazda to projektantka produktu oraz obiektów krytycznych, działająca w Warszawie. W projektowaniu najważniejszym czynnikiem jest dla niej użytkownik oraz projektowanie w oparciu o wiedzę o ludzkiej psychice. Traktuje design jako medium, którym można poruszać problemy społeczne poprzez spekulacje i krytykę. Fascynuje się możliwościami i historią polskiego szklarstwa. Założycielka marki GWIAZDA STUDIO, koncentrującej się na świadomym projektowaniu i wdrażaniu niskonakładowego szkła produkowanego w procesie rzemieślniczym. Jej prace zdobywały wyróżnienia w konkursach m.in. Elle Decoration Polska, Horbowy International Competition,  Młoda Polska oraz brały udział w wystawach krajowych i międzynarodowych mi.in. Dubai Design Week, Dutch Design Week, Paris Design Week, Vienna Design Week, 4 Design Days – Best Designer under 30.