Warsztaty tworzenia instalacji – Festiwal Sztuka Działa 2023

Warsztaty tworzenia instalacji organizowane w ramach Festiwalu Sztuka Działa

W ramach jedenastej edycji Festiwalu Sztuka Działa odbyły się dwa weekendy warsztatów designu, które poprowadziła Anna Eliza Gwiazda. Uczestnicy stworzyli na nich instalacje przestrzenne, których tematem jest dobrostan. W piątek, 8 grudnia, na wernisażu po wystawie oprowadziła nas kuratorka, Anna Eliza Gwiazda, a o swoich dziełach opowiadali sami autorzy. Wszystkich, którzy chcą obejrzeć wystawę, zapraszamy codziennie w godzinach 14.00-19.00 do Galerii Brzozowa SCEK. Można to zrobić do 3 stycznia 2024.

Dziękujemy prowadzącej i kuratorce oraz wszystkim uczestnikom zajęć. Mamy nadzieję, że zobaczymy się w przyszłym roku na kolejnej edycji Festiwalu!

BIO: Anna Eliza Gwiazda to projektantka produktu oraz obiektów krytycznych, działająca w Warszawie. W projektowaniu najważniejszym czynnikiem jest dla niej użytkownik oraz projektowanie w oparciu o wiedzę o ludzkiej psychice. Traktuje design jako medium, którym można poruszać problemy społeczne poprzez spekulacje i krytykę. Fascynuje się możliwościami i historią polskiego szklarstwa. Założycielka marki GWIAZDA STUDIO, koncentrującej się na świadomym projektowaniu i wdrażaniu niskonakładowego szkła produkowanego w procesie rzemieślniczym. Jej prace zdobywały wyróżnienia w konkursach m.in. Elle Decoration Polska, Horbowy International Competition,  Młoda Polska oraz brały udział w wystawach krajowych i międzynarodowych mi.in. Dubai Design Week, Dutch Design Week, Paris Design Week, Vienna Design Week, 4 Design Days – Best Designer under 30.