Promocja książki “ROCK PO POLSKU”

STOŁECZNE CENTRUM EDUKACJI KULTURALNEJ
WYDAWNICTWO LIRA
oraz
ENTROPIA SŁOWA
ZAPRASZAJĄ
na
SPOTKANIE z KONRADEM WOJCIECHOWSKIM autorem książki ROCK PO POLSKU.
Do udziału w rozmowie zaprosiliśmy MUŃKA STASZCZYKA (T.LOVE), KRZYSZTOFA SKIBĘ (BIG CYC) oraz ANDRZEJA KRZYWEGO (DE MONO).
Oprawa muzyczna: Artykuł 51
Gospodarz spotkania: Artur Wolski
25 marca 2024 r., godz. 18.00-20.00
STARA PROCHOWNIA SCEK, ul. BOLEŚĆ 2 WARSZAWA
Aby wziąć udział w wydarzeniu 25 marca prosimy o wypełnienie formularza do 23 marca: https://forms.gle/9iR8GD4chNWFLvvc6
Każde zgłoszenie zostanie przez nas potwierdzone drogą mailową do 23 marca.
Ilość zaproszeń ograniczona.
Podczas spotkania będzie możliwość zakupienia książki pt. ROCK PO POLSKU w promocyjnej cenie 100 zł oraz możliwość otrzymania dedykacji Autora oraz Artystów.
ROCK PO POLSKU – to pozycja obowiązkowa dla wszystkich, którzy pamiętają błoto Jarocina, dla których Nalepa to wciąż pół-bóg, a Mech wcale nie obrósł mchem i którym Cugowski nie kojarzy się tylko z „The Voice of Seniors”.
Kulisy sceny rockowej w PRL-u i nie tylko…
Czy Jolka jeszcze pamięta, a Ewka przestała już płakać?
Czy kogoś w końcu skarcili za Hołdysa?
I wreszcie, czy udało się zrobić prywatkę, jakiej nie przeżył nikt?
To tylko kilka pytań, na które stara się odpowiedzieć Konrad Wojciechowski w swojej książce Rock po polsku. Barwne anegdoty z życia gwiazd polskiego rocka i okolic, z czasów PRL-u i burzliwej transformacji ustrojowej, są niepokorne i niepoprawne politycznie. Czasami obrazoburcze. Wojciechowski, doświadczony dziennikarz muzyczny, opowiada o swoich spotkaniach z polskimi rockmenami, przypomina prowadzone przez lata rozmowy i niedyskretnie ujawnia sprawy, o których niejeden chciałby zapomnieć. Dodaje do tego własne, mocno współczesne komentarze.
Rock po polsku to książka unikatowa pod każdym względem, zarówno ciekawej treści jak i oryginalnego, archiwalnego materiału ilustracyjnego. Twarda oprawa, kolorowe, nigdy wcześniej niepublikowane zdjęcia i grafiki, bogata szata edytorska to niewątpliwe atuty publikacji, która może być doskonałym prezentem dla wielbicieli rocka i nie tylko.
ARTYKUŁ 51 to międzypokoleniowy zespół rockowy związany z Ogniskiem Pracy Pozaszkolnej na Ochocie.
Tworzą go utalentowani muzycy-amatorzy różnego pokolenia. Łączy ich pasja do muzyki rockowej, która przekłada się na pełne energii występy. Skład zespołu prezentuje się następująco: Zuzanna Lis , Maja Trejter – wokal, Karol Nowakowski gitara prowadząca, Damian Zdancewicz – gitara rytmiczna, Adam Oleszczuk – bas oraz Wojtek Stępień – perkusja. Zespół od początku koordynuje instruktor Ogniska Pracy Pozaszkolnej – Wojciech Wojtuch.
Warto dodać, że zespół pracuje aktualnie nad swoją autorską płytą (EP), która ma premierę planowaną na czerwiec tego roku.