“Jaśmina”

O artyście:
Mario urodził się w 1981 r. W tym czasie Polska stała się symbolem Solidarności, by potem stopniowo zmieniać się z kraju, w którym dominowała szarzyzna PRL, w pełen barw i wszechobecnej konsumpcji. Mariusz tworzy swój własny kolorowy świat, tak jak w krzywym zwierciadle przedstawia w nim to, co go otacza.

XXI wiek to czas ludzi, którzy nie chcą dorosnąć. Mario opowiada w swoich pracach bajki dla “dorosłych dzieci”, zaprasza do takiej niby zabawy bez końca. To jedna strona jego twórczości, ponieważ w gruncie rzeczy ceni sobie klasykę i warsztat. Uważa, że sztuce towarzyszyć powinien nie tylko koncept, ważny jest również talent i żmudna praca, dzięki której jest on szlifowany.

Maluje, rzeźbi i wycina, jego opowieści są pełne fantastycznych postaci, żyjących w wymyślonych krainach. Obfitość szczegółów sprawia, że w jego pracach długo można odkrywać nowe elementy, zmieniające znaczenie tego, co widzimy. Te niby wesołe historie kryją w sobie mnóstwo ironii. Mario tworzy również wycinankowy poczet intelektualistów polskich, który prezentuje jedno z najbardziej uznanych w Polsce internetowych pism opiniotwórczych Kultura Liberalna – kulturaliberalna.pl.

Mario ukończył warszawską Akademię Sztuk Pięknych, za dyplom otrzymał wyróżnienie od ministra kultury. Uczestniczył w wystawie zbiorowej “My i reszta świata” w Nowym Targu, “Poznańsko-Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych” w Cafe Kulturalna w Warszawie oraz w galerii Unit24 w Londynie.