W harmonii

Galeria Abakus, ul. Jezuicka 4
Czas trwania wystawy: 12 września – 13 października 2019
Galeria czynna codziennie w godz. 13:00-20:00, wstęp wolny

 

O wystawie:
Malując akwarele mogę lepiej skupić się na obserwacji zmian światła zachodzących w architekturze pejzażu, mogę ostrzej czuć i widzieć zmiany aury,
gęstość powietrza, jego temperaturę, energię, wilgotność, barwy i dźwięk. Spotykam się jednocześnie z siłami rządzącymi naturą – z przeobrażeniem materii, z ulotnością i nieuchronnością przemian, a także z metafizyką pejzażu.

 

Emilia Domańska. Studiowała na ASP w Poznaniu na Wydziale Architektury Wnętrz u prof. Jana Węcławskiego, rzeźbę u prof. Jana Berdyszaka, a malarstwo u prof. Tadeusza Brzozowskiego. Zajmuje się malarstwem akwarelowym i tkaniną artystyczną. Brała udział w 200 wystawach i konkursach sztuki włókna i akwareli w kraju i za granicą (16 wystaw indywidualnych). Prace autorki znajdują się m.in. w Muzeum Narodowym w Warszawie oraz Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi. Trzykrotna stypendystka Ministra Kultury i Sztuki. Otrzymała wiele nagród i wyróżnień m.in. Nagrodę „Award of recognition”, Toyama, (Japonia); III Nagrodę V Ogólnopolskiego Triennale Akwareli w Lublinie; Grand Prix III Mnar. Nadbałtyckiego Biennale Miniatury Tkackiej w Gdyni, Nagrodę Specjalną IX Międzynarodowego Salonu Akwareli w Uckange (Francja); Złoty Medal 46 Międzynarodowego Salonu Sztuk Plastycznych w Bézier.

 

W Galerii Abakus odbywają się warsztaty dla grup zorganizowanych z warszawskich szkół – Lekcja w Galerii. Trwają zapisy na rok szkolny 2019/20, więcej informacji TUTAJ.