Chris Niedenthal – wyjątkowy gość w SCEK

Chris Niedenthal, światowej sławy fotoreporter 9 września 2020 był gościem podczas Warsztatów dziennikarskich prowadzonych w SCEK przez Bożenę Dudko.

Podczas pierwszej części warsztatów młodzież została wprowadzona w atmosferę sierpnia 1980. Następnie w sali kinowej miała okazję wysłuchać i porozmawiać z Chrisem, który był pierwszym zagranicznym fotoreporterem wpuszczonym do Stoczni Gdańskiej. Poznali więc nie tylko mistrza zawodu, ale także naocznego świadka wielu historycznych momentów.
To niezwykłe przeżycie mieć możliwość obcowania z tak wyjątkową postacią. Fotograf współpracował m.in. z takimi magazynami jak „Newsweek”, „Time”, „Der Spiegel”, „Geo” i „Forbes”. Laureat nagrody World Press Photo. Autor licznych wystaw.

Chętni zrobili sobie wspólne pamiątkowe zdjęcie, a najodważniejsi pochwalili się naszemu gościowi swoimi kadrami.  Jeszcze raz dziękujemy Chrisowi Niedenthalowi za obecność w SCEK w tych nieoczywistych czasach. 

Przed nami cały rok szkolny i wiele inspirujących spotkań! Chcesz dołączyć do grupy warsztatowej – zapraszamy. Zajęcia odbywają się w każdą środę. Pośpiesz się jednak, bo zostały ostatnie wolne miejsca. Szczegóły zapisów znajdziesz tutaj: https://scek.pl/2020/12/30/rekrutacja/

Zachęcamy również do udziału w Laboratorium dziennikarskim. Od 19 września, w każdą sobotę roku szkolnego, w kameralnej sali kinowej SCEK Bożena Dudko zabierze Was w podróż do świata filmu i książki. W zależności od frekwencji przewidujemy spotkania z gośćmi, dzięki którym będziecie mogli lepiej poznać i zrozumieć obejrzane (i przeczytane) dzieło. Zapisz się już dzisiaj, aby mieć możliwość udziału w wybranym spotkaniu: https://scek.pl/formualrz-zgloszenia-na-laboratorium-2020-21/