Konkurs na postać z materiałów recyklingowych

Laureaci konkursu! Zapraszamy do zapoznania się z werdyktem jury.

„Człowiek pospieszny ery posamochodowej” to tytuł Konkursu na postać z materiałów recyklingowych inspirowaną twórczością Stanisława Lema.  Rok 2021 został ustanowiony rokiem Lema,  12 września przypada setna rocznica urodzin tego wybitnego polskiego prozaika. Tytuł Konkursu ma swoje źródło w jednym z satyrycznych szkiców autora. Tematem przewodnim nadsyłanych prac był świat ludzi i robotów. Uczestnicy Konkursu stworzyli z materiałów recyclingowych postacie inspirowane zarówno twórczością pisarza, jak i własnymi obserwacjami z codziennego życia.

Konkurs dedykowany był uczniom szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz uczestnikom zajęć w domach kultury, klubach i placówkach edukacji pozaszkolnej na terenie m.st. Warszawy oraz mieszkańcy stolicy. Wiek uczestnika nie mógł przekraczać 19 lat.

W Konkursie dozwolone było korzystanie z wszelkich materiałów recyklingowych.

Zaskoczyliście nas swoją kreatywnością i pracowitością. Do udziału w konkursie wpłynęło 251 prac-robotów wykonanych przez 242 uczestników. Jury w składzie: Joanna Łabęcka – przewodnicząca, Edyta Ganc, Marta Kawecka-Smolińska podkreślało wysoki poziom konkursu i przyznało 12 równorzędnych nagród oraz 12 równorzędnych wyróżnień. Gratulujemy!

Prace nagrodzone, wyróżnione i wybrane do udziału w wystawie  prezentujemy na wystawie online na naszej stronie internetowej. Link do wirtualnej galerii znajdą Państwo na dole strony.

Osoby nagrodzone i wyróżnione zostaną zaproszone drogą mailową lub telefoniczną po odbiór nagród i dyplomów w siedzibie organizatora.

 

Nagrody:

Lilliana Gola, 10 lat, Szkoła Podstawowa nr 50
Lena Wiewiórska, 11 lat, Szkoła Podstawowa nr 319
Darek Nasiłowski, 10 lat, Szkoła Podstawowa nr 277
Szymon Głębocki, 11 lat, Szkoła Podstawowa nr 293
Marcel Mendelewski, 12 lat, Szkoła Podstawowa nr 209
Synthia Nguyen Dang, 9 lat, Szkoła Podstawowa nr 94
Jakub Kawala, 12 lat, Szkoła Podstawowa nr 293
Szymon Majdecki, 11 lat, Szkoła Podstawowa nr 355
Zosia Socha, 7 lat, Szkoła Podstawowa nr 306
Amelia Socha, 10 lat, Szkoła Podstawowa nr 306
Jakub Hannon, 12 lat, Szkoła Podstawowa nr 223
Justyna Nowacka, 9 lat, Szkoła Podstawowa nr 247

 

Wyróżnienia:

Agata Hofman, 12 lat, Szkoła Podstawowa nr 94
Anna Nasiłowska, 11 lat, Szkoła Podstawowa nr 277
Kinga Nalej, 10 lat, Szkoła Podstawowa nr 50
Piotr Galatowicz, 11 lat, Szkoła Podstawowa nr 293
Iza Winnik, 11 lat, Szkoła Podstawowa nr 376
Michał Piechowski-Jóźwiak, 12 lat, Szkoła Podstawowa nr 25
Igor Duralski, 11 lat, Szkoła Podstawowa nr 293
Jakub Szczypek, 12 lat, Szkoła Podstawowa nr 293
Filip Rondio, 10 lat, Szkoła Podstawowa nr 340
Karolina Barwicka, 16 lat, XXIV Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida
Joanna Międzyborska, 6,5 lat, Przedszkole Do-Re-Mi
Zofia Polnicka, 11 lat, Szkoła Podstawowa nr 293

Udział w wystawie:

Maciej Murawski, 11 lat, Prywatna Szkoła Podstawowa nr 114
Mateusz Musiałek, 11 lat, Szkoła Podstawowa nr 94
Franciszek Janusz, 10 lat, Szkoła Podstawowa nr 11
Maksymilian Kozłowski, 12 lat, Szkoła Podstawowa nr 340
Grzegorz Rosiński, 9 lat, Szkoła Podstawowa nr 209
Maja Czajka, 11 lat, Szkoła Podstawowa nr 316
Tymon Rogalski, 11,5 lat, Prywatna Szkoła Podstawowa nr 114
Monika Olszewik, 12 lat, Szkoła Podstawowa nr 277
Ivan Oliszewski, 11 lat, Szkoła Podstawowa nr 277
Aleksander Wierciński, 13 lat, Szkoła Podstawowa nr 50
Filip Pogocki, 7 lat, Szkoła Podstawowa nr 319
Tomasz Soroko, 7 lat, Szkoła Podstawowa nr 209
Kacper Sokół, 12 lat, Szkoła Podstawowa nr 171
Szymon Telechowski, 11 lat, Szkoła Podstawowa nr 50
Milan Stanisławski, 12 lat, Szkoła Podstawowa nr 277
Damian Nieckarz, 11 lat, Szkoła Podstawowa nr 100
Maja Szostak, 10 lat, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 2
Hanna Wiercińska, 11 lat, Szkoła Podstawowa nr 50
Krzysztof Gozdecki, 13 lat, Szkoła Podstawowa nr 247
Zosia Osenko, 11 lat, Szkoła Podstawowa nr 247
Klaudia Kostrzewa, 11 lat, Szkoła Podstawowa nr 247
Tomasz Żukowski, 10 lat, Szkoła Podstawowa nr 217
Piotr Milewski, 12 lat, Szkoła Podstawowa nr 319
Nina Traczyk, 10 lat, Szkoła Podstawowa nr 293
Maciej Oleszkiewicz, 12 lat, Szkoła Podstawowa nr 247
Laura Gersik, 13 lat, Szkoła Podstawowa nr 247
Kinga Gwiaździńska, 10 lat, Szkoła Podstawowa nr 247
Alicja Słoń, 12 lat, Szkoła Podstawowa nr 247
Aleksander Piotrowicz, 7 lat, Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica
Gabriela Skwarczyńska, 11 lat, Szkoła Podstawowa nr 50
Robert Prasolik Dewdny, 10 lat, Szkoła Podstawowa nr 277
Jakub Piasecki, 11 lat, Szkoła Podstawowa nr 247
Stanisław Nowak, 9 lat, Szkoła Podstawowa nr 247
Wiktoria Jędruch, 11 lat, Szkoła Podstawowa nr 247
Krzysztof Fidor, 13 lat, Szkoła Podstawowa nr 50
Stanisław Małek, 13 lat, Szkoła Podstawowa nr 50
Julian Karwowski, 12 lat, Szkoła Podstawowa nr 319
Szymon Piechal, 16 lat, Zespół Szkół im. Piotra Wysockiego
Aleksandra Szczepańska, 12 lat, Szkoła Podstawowa nr 277
Marcel Mendelewski, 12 lat, Szkoła Podstawowa nr 209
Olga Rosa, 10 lat, Szkoła Podstawowa nr 217
Martyna Mieszkowska, 11 lat, Szkoła Podstawowa nr 209
Kornelia Osełkowska, 9 lat, Szkoła Podstawowa nr 100
Aleksandra Piotrowska, 7 lat, Szkoła Podstawowa nr 279
Zuzanna Zając, 11 lat, Szkoła Podstawowa nr 300
Wiktor Nojszewski, 12 lat, Szkoła Podstawowa nr 247
Krystian Rostkowski, 11 lat, Szkoła Podstawowa nr 277
Alicja Maliszewska, 8 lat, Szkoła Podstawowa nr 100
Jagoda Rudy, 7 lat, Szkoła Podstawowa nr 209
Wiktoria Bogatek, 10 lat, Szkoła Podstawowa nr 50
Carmen Tarwacka, 9 lat, Szkoła Podstawowa nr 340
Antoni Bagiński, 9 lat, Szkoła Podstawowa nr 82
Józef Błachut, 11 lat, Szkoła Podstawowa nr 23
Urszula Kamińska, 9 lat, Szkoła Podstawowa nr 86
Julia Kopka, 12 lat, Szkoła Podstawowa nr 293
Mykyta Gorodetskyi, 9 lat, Szkoła Podstawowa nr 209
Bruno Rekowski, 12 lat, Szkoła Podstawowa nr 293
Julia Zaworska, 10 lat, Szkoła Podstawowa nr 300
Ignacy Popłoński, 11 lat, Szkoła Podstawowa nr 293
Michał Śniedziewski, 6 lat, Szkoła Podstawowa nr 247
Laura Niegowska, 7 lat, Szkoła Podstawowa nr 279
Maja Mirecka-Rosiak, 10 lat, Szkoła Podstawowa nr 277
Zofia Naronowicz, 7 lat, Szkoła Podstawowa nr 279
Zuzanna Lyubashenko, 11 lat, Szkoła Podstawowa nr 293
Aleksandra Dziewit, 8 lat, Szkoła Podstawowa nr 100
Tomasz Andrzejewicz, 12 lat, Szkoła Podstawowa nr 25
Alicja Gendek, 13 lat, Szkoła Podstawowa nr 319
Julia Sawicka, 9 lat, Szkoła Podstawowa nr 11
Jakub Kawala, 12 lat, Szkoła Podstawowa nr 293
Juliusz Kluczek, 9 lat, Szkoła Podstawowa nr 171
Stanisław Rataj, 12 lat, Szkoła Podstawowa nr 293
Krzysztof Urych, 12 lat, Szkoła Podstawowa nr 376
Agata Karwowska, 14 lat, Szkoła Podstawowa nr 316
Tomasz Rudolf, 8 lat, Szkoła Podstawowa nr 115
Liliana Szpak, 11 lat, Szkoła Podstawowa nr 225
Natalia Szymańska, 10 lat, Szkoła Podstawowa nr 340
Maksymilian Więsik, 12 lat, Szkoła Podstawowa nr 340
Jan Ciesielski, 11 lat, Szkoła Podstawowa nr 319
Jan Zawadzki, 7 lat, Szkoła Podstawowa nr 316
Jowita Hejnrych, 10 lat, Szkoła Podstawowa nr 158
Adam Rojek, 11 lat, Szkoła Podstawowa nr 25
Wiktoria Żukowska, 10 lat, Szkoła Podstawowa nr 217
Wiktor Cych, Szkoła Podstawowa nr 50
Adam Sobczuk, 10 lat, Szkoła Podstawowa nr 300
Alicja Gerasik, 10 lat, Szkoła Podstawowa nr 23
Pola Ordanik, 12 lat, Szkoła Podstawowa nr 25
Mateusz Niziórski, 7 lat, Szkoła Podstawowa nr 279
Karolina Grykin, 8 lat, Szkoła Podstawowa nr 11
Radosław Partyka, 12 lat, Szkoła Podstawowa nr 277
Maja Paczulska, 10 lat, Szkoła Podstawowa nr 293
Zuzanna Frączkowska, 10 lat, Szkoła Podstawowa nr 316
Albert Czarnowski, 8 lat, Szkoła Podstawowa nr 158
Radosław Kaczorek, 11 lat, Szkoła Podstawowa nr 206
Antonina Pełka, 10 lat, Szkoła Podstawowa nr 277
Walenty Lisak, 7 lat, Szkoła Podstawowa nr 58
Zofia Tarkowska, 8 lat, Szkoła Podstawowa nr 247
Marianna Nowakowska, Szkoła Podstawowa nr 195
Kuba Kuchta, 14 lat, Szkoła Podstawowa nr 316
Maciej Pawlak, 12 lat, Szkoła Podstawowa nr 50
Zuzanna Koral, 10 lat, Szkoła Podstawowa nr 277
Maria Kozikowska, 12 lat, Szkoła Podstawowa nr 209
Paulina Czarnecka, 11 lat, Szkoła Podstawowa nr 316
Weronika Chwazik, 12 lat, Szkoła Podstawowa nr 92
Piotr Pypczyński, 10 lat, Szkoła Podstawowa nr 223
Małgorzata Parzydeł, 13 lat, Szkoła Podstawowa nr 50
Natalia Walewska, 11 lat, Szkoła Podstawowa nr 11
Klub Młodego Społecznika – praca zbiorowa, od 9 do 13 lat, Ognisko Pracy Pozaszkolnej 175
Wiktoria Kalisiak, 12 lat, Szkoła Podstawowa nr 58
Antoni Szyszka-Cieniuch, 11 lat, Szkoła Podstawowa nr 247
Mateusz Popławski, 12 lat, Szkoła Podstawowa nr 206
Mateusz Kruszewski, 12 lat, Szkoła Podstawowa nr 285
Nikola Domańska, 9 lat, Szkoła Podstawowa nr 247
Irena Grad, 10 lat, Szkoła Podstawowa nr 50
Kacper Mizerski, 12 lat, Szkoła Podstawowa nr 11
Oliwia Krzeszewska, 13 lat, Szkoła Podstawowa nr 11
Piotr Chaciński, 10 lat, Szkoła Podstawowa nr 50
Jan Wyrwa, 9 lat, Szkoła Podstawowa nr 2
Igor Wysocki,  13 lat, Szkoła Podstawowa nr 277
Joanna Stefańska, Szkoła Podstawowa nr 50
Antonina Stecko, 13 lat, Szkoła Podstawowa nr 319
Jan Wojciechowski, 13 lat, Szkoła Podstawowa nr 50
Łucja Cichoradzka, 10 lat, Szkoła Podstawowa nr 340
Hanna Wojciechowska, 10 lat, Szkoła Podstawowa nr 50
Julianna Pulikowska, Szkoła Podstawowa nr 293
Zuzanna Świercz, 12 lat, Szkoła Podstawowa nr 92
Natalia Jurska, 12 lat, Szkoła Podstawowa nr 285
Anna Tran, 13 lat, Szkoła Podstawowa nr 25
Mikołaj Miara, 14 lat, Szkoła Podstawowa nr 86
Kacper Kochanowski, 11 lat, Szkoła Podstawowa nr 247
Mikołaj Grochowski, 11 lat, Szkoła Podstawowa nr 293
Antonina Pajek, 11 lat, Szkoła Podstawowa nr 92
Dominika Kowalczuk, 12 lat, Szkoła Podstawowa nr 225
Aleksander Jedynasty, 10 lat, Szkoła Podstawowa nr 293
Dominik Błoński, 11 lat, Szkoła Podstawowa nr 340
Tymoteusz Pielak, 12 lat, Szkoła Podstawowa nr 209
Paula Martelli, 13 lat, Szkoła Podstawowa nr 50
Fryderyk Klimczak, 7 lat, Prywatna Szkoła Podstawowa nr 114
Ignacy Świst, 10 lat, Szkoła Podstawowa nr 25
Marta Jóźwiak, 11 lat, Szkoła Podstawowa nr 209
Karolina Korzeniewska, 12 lat, Szkoła Podstawowa nr 50
Natalia Sternal, 9 lat, Szkoła Podstawowa nr 316
Filip Szczęsny, 9 lat, Szkoła Podstawowa nr 25
Noemi Czarnecka, 14 lat, Szkoła Podstawowa nr 316
Asia Krysiak, 12 lat, Szkoła Podstawowa nr 223
Weronika Ryś, 12 lat, Szkoła Podstawowa nr 50
Kamila Surynt, 9 lat, Szkoła Podstawowa nr 86
Wiktoria Józefiak, 10 lat, Szkoła Podstawowa nr 293
Oriana Osuch, 8 lat, Szkoła Podstawowa nr 158
Antonina Braun, 11 lat, Szkoła Podstawowa nr 340
Amelia Jeznak, 11 lat, Szkoła Podstawowa nr 50
Anna Czerko, 12 lat, Szkoła Podstawowa nr 247
Milena Tor, 10 lat, Szkoła Podstawowa nr 293
Katarzyna Gibek, 11 lat, Szkoła Podstawowa nr 340

 

Dyplom dla nauczyciela:
Konrad Lesiak, Szkoła Podstawowa nr 50

 

Nagrody:

  • Laureaci zostaną poinformowani o formie wręczenia nagród drogą mailową lub telefoniczną.
  • Nagrodzeni uczestnicy zostaną zaproszeni do udziału w projekcie „Galeria robotów”, podczas którego będą mieli możliwość poznać technikę animacji poklatkowej i wspólnie z prowadzącymi „ożywią” swoją postać-robota. Warsztaty realizowane w ramach projektu, odbędą się maju 2021 roku.

 

 

Galerię Robotów możesz obejrzeć klikając – TUTAJ! 

roboty kolaż

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Koordynator konkursu
Magdalena Kostrzewa
Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej,
tel. 22 277 06 10, mkostrzewa@scek.pl, info@scek.pl

 

Konkurs realizowany w ramach projektu ”Galeria Robotów” dofinansowanego z programu PEGAZ Biura Edukacji m.st. Warszawy

 

Zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym “Promocja Talentów”, który ma formułę otwartą.
Szczegóły znajdą Państwo TUTAJ – kliknij. 

 

 

Pliki do pobrania:
Regulamin Konkursu „Człowiek pospieszny ery posamochodowej”
Informacja o przetwarzaniu danych osobowych – Konkurs „Człowiek pospieszny ery posamochodowej” 

konkurs roboty Lem