ROBOTARNIA

 

Robotarnia to miejsce powystawowego spotkania postaci, które powstały podczas warsztatów z kreowania form przestrzennych oraz animacji poklatkowej zrealizowanych w ramach Programu PEGAZ Biura Edukacji m.st. Warszawy. Wystawa prezentowana była w Galerii Brzozowa w dniach 21 lipca – 5 grudnia 2021 r. Więcej informacji tutaj

Warsztaty zatytułowane ,,Człowiek pospieszny ery posamochodowej” zainspirowane były literaturą oraz rysunkami satyrycznymi Stanisława Lema. Uczestnicy stworzyli z elektrośmieci, materiałów recyklingowych postacie, które następnie “ożywiali” za pomocą techniki animacji poklatkowej. W postprodukcji filmy różnych uczestników zostały połączone w jeden film, w którym świat rzeczywisty łączy się ze światem inspirowanym wyobraźnią Stanisława Lema oraz wyobraźnią uczestników projektu. Film można obejrzeć TUTAJ (kliknij)

Technologia coraz bardziej wkracza w naszą codzienność, dlatego wizje, które wydały się być nierealne jeszcze 30, 20 czy nawet 10 lat temu, teraz stają się elementem naszej normalności. Jest to dobry moment na postawienie pytania czym jest postęp technologiczny i jakie skutki ze sobą niesie. Absurdalne, humorystyczne efekty powstające “na zderzeniu” światów realnego i wyobrażonego odsłaniają realne problemy bliskiej przyszłości.

 

 

Zapraszamy do odwiedzenia Robotarni codziennie w godzinach 14:00-19:00.
Piwnice Staromiejskie, przejście przez Galerię Brzozowa, ul. Jezuicka 4 (wejście od ul. Brzozowej), wstęp wolny.

 

Aranżacja przestrzeni: Joanna Łabęcka