Turniej Jednego Wiersza

Zapraszamy młodzież do udziału w najnowszej edycji konkursu literackiego SCEK TURNIEJ JEDNEGO WIERSZA w ramach Wiosennych Konfrontacji Artystycznych 2024!

 • W Turnieju uczestniczyć mogą osoby w wieku od 13 do 19 lat, które uczą się w warszawskich szkołach.
 • Zgłoszony może zostać jeden, dotąd niepublikowany i niezgłaszany do innych konkursów,
  utwór poetycki, który nie przekracza 50 wersów.
 • Zgłoszenia do konkursu przyjmujemy za pośrednictwem elektronicznego formularza.
 • Na zgłoszenia czekamy do 7 kwietnia (włącznie).
 • Spośród nadesłanych utworów poetyckich Jury wyłoni grupę finalistów. Lista zostanie opublikowana na stronie internetowej SCEK do 15 kwietnia.
 • Finaliści zostaną poproszeni o zaprezentowanie swoich utworów podczas finału.
 • Finał Turnieju, podczas którego twórcy przeczytają lub wyrecytują swoje utwory odbędzie się 25 kwietnia o godz. 17.00 na Scenie Studyjnej (sala 303) w budynku SCEK, ul. Jezuicka 4.
 • Dla osób zakwalifikowanych do finału zostaną zorganizowane konsultacje z aktorką Bożeną Robakowską (nauczycielką prowadzącą warsztaty teatralne w SCEK) w celu jak najlepszego przygotowania przez uczestniczki i uczestników prezentacji swoich utworów. Udział w konsultacjach jest dobrowolny.
 • Termin konsultacji to 23 kwietnia, godz. 15.00-20.00, Scena Studyjna (sala 303).

 

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY TURNIEJU JEDNEGO WIERSZA

Turniej Jednego Wiersza to autorski konkurs poetycki zainicjowany przez polonistów prowadzących Pracownię Literacką SCEK. Podstawowym celem Turnieju jest prezentacja twórczości poetyckiej warszawskiej młodzieży oraz wyłonienie spośród laureatów młodych talentów literackich. Turniej to konkurs z wieloletnią tradycją: dla niektórych był jednorazowym spotkaniem ze światem poezji, dla innych stał się impulsem do rozwijania talentu literackiego i realizowania twórczych pasji, jeszcze innym dał przepustkę do wielkiego świata Twórczości. Wiersze finalistów publikowane są w “Akuszach Literackich”.

Dla uczestników Turnieju Jednego Wiersza powołano do istnienia Scenę Literacką SCEK, podczas której młodzi poeci, sami bądź z udziałem grupy aktorskiej, przedstawiają swoją twórczość w formie tradycyjnego wieczoru poetyckiego lub nowoczesnego spektaklu poetyckiego.

Regulamimn TJW

 

Więcej informacji:
e-mail: scek@eduwarszawa.pl
tel. 22 277 06 18